BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

Darbo laikas

antradienį - penktadienį  9.00 - 18.00 val.
šeštadienį nuo 10:00 iki 16.00 val.
(pietų pertrauka visuomet 12.00 - 12.45 val.).

* Nedirbame pirmadieniais, sekmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis. Dienomis prieš valstybines šventes dirbame viena valanda trumpiau.

2023 kovo 11 dieną lankytojų centras dirba įprastomis valandomis 10:00 iki 16.00 val.

Kontaktai

Antakalnio g. 25, Vilnius

Kainos

1 asmeniui - 2 eurai (nuo 1 iki 4 žmonių)
Grupei nuo 5 iki 9 žmonių - 9 eurai
Grupei nuo 10 iki 19 žmonių - 17 eurų
Grupei nuo 20 iki 30 žmonių - 25 eurai

Nacionalinis lankytojų centras

Nacionalinis saugomų teritorijų lankytojų centras - tarsi vartais į Lietuvos saugomas teritorijas. Ekspozicija padės suprasti ką ir kodėl reikia saugoti, kodėl gamtosauga žmonijai darosi vis svarbesnė. Čia galima rasti žinių, susijusių su gamtiniu požiūriu vertingiausiomis teritorijomis, išsirinkti gamtos maršrutus ir keliauti po mūsų kraštą.

IMG_3551.JPG

Teminės ekskursijos

Apie nacionalinį saugomų teritorijų lankytojų centrą

Nacionalinis saugomų teritorijų lankytojų centras - tarsi vartai į Lietuvos saugomas teritorijas. Ekspozicija padės suprasti ką ir kodėl reikia saugoti, kodėl gamtosauga žmonijai darosi vis svarbesnė. Čia galima rasti žinių, susijusių su gamtiniu požiūriu vertingiausiomis teritorijomis, išsirinkti gamtos maršrutus ir keliauti po mūsų kraštą.

Lankytojų centro ekspozicija įdomi ne tik turiniu, bet ir stebinanti vizualiais sprendimais. Įėjęs lankytojas pasijus tarsi gamtos apsuptyje: žolynai, paukščiai, žiogai aplinkui, o užvertus galvą – debesys. Gali įsivaizduoti, kad esi pievoje ar miške, gali jausti, liesti, klausyti...

Kiekvienas svečias gali susipažinti su saugomų teritorijų sistema. Sužinoti, kad Lietuvoje yra 5 nacionaliniai, 30 regioninių parkų, 3 valstybiniai gamtiniai ir 2 kultūriniai rezervatai, apie 400 draustinių, daugiau kaip 800 valstybės saugomų gamtos paveldo objektų.

Išskirtinė nacionalinių ir regioninių parkų, rezervatų vertė iliustruota ne tik vaizdais, bet ir konkrečiais daiktais. Kino salėje – šikšnosparnių buveinėje, galite žiūrėti filmus, klausytis paslaptingų gamtos garsų.

Terminaluose pateikiama informacija apie saugomų teritorijų įdomybes padės atrasti ypatingas Lietuvos vietas.