BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

SUTARTINIŲ PAŽINIMO KELIONĖ

sutartines.jpg

Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija organizuoja renginių ciklą, skirtą lietuviškoms sutartinėms. 

Sutartinių ratą suksime vieną kartą per mėnesį ir lauksime visų – moterų, vyrų, vaikų. Visų, kurie nori pažinti, pajusti, atrasti save ir pajusti bendrystę sutartinėje. Ir nesvarbu, jei niekada nedainavote, sutartinių ratas ne koncertas, tai pasibuvimas kartu ir savęs atradimas sutartinių magijoje. Laukiame visų – norinčių giedoti ar tiesiog pabūti sutartinių skambesy.

Pirmasis susitikimas vasario 7 d. 18 val. Ignalinos rajono kultūros centre
Užsiėmimo trukmė: 1,5 – 2 val.

Sutartinės - vienos seniausių užrašytų lietuviškų liaudies giesmių, saugomos Unesco, kaip nematerialus Lietuvos kultūros paveldo turtas. Rytų Aukštaitijos kraštas ilgiausiai Lietuvoje išlaikė sutartinių giedojimo tradiciją. Adutiškio giedotojos tebetęsia gyvosios tradicijos perėmimą iš lūpų į lūpas.

Aukštaitijos krašto sutartinės ypatingos, švelnių sąskambių, lengvos giedoti. Žodis sutartinė šiame krašte buvo nežinomas – sutartines vadino tryninėmis, keturinėmis, dabiluciais, paruginėmis, ruginėmis. 

Ką reiškia giedoti sutartinę?
Sutartinės – meditacija, magija, bendrystė, susikalbėjimas, sutarimas, susimušimas balsais, ramybė, baltų dvasia ...

Sutartinių rato kalendorius:
Vasario 7 d.
Kovo 6 d.
Balandžio 3 d.
Gegužės 8 d.
Birželio 5 d.
Liepos 17 d.
Rugpjūčio 7 d.
Rugsėjo 4 d.
Spalio 2 d.
Lapkričio 6 d.
Gruodžio 4 d.