BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

Ekskursija - Atrask saugomas teritorijas

Birželio 08 d.

1200 X 628_NLC ekskursija.jpg

Nacionalinis saugomų teritorijų lankytojų centras – vartai į Lietuvos saugomas teritorijas. Atvėrus šiuos vartus, prasideda atradimų kupina pažintinė kelionė po nacionalinius ir regioninius parkus, draustinius ir rezervatus.

Kviečiame leistis į VIRTUALIĄ kelionę po Nacionalinį lankytojų centrą, kurioje dalyvauti gali ir maži, ir dideli!
Turėsite galimybę nuotykį patirti virtualiai tiesioginėje transliacijoje Facebook platformoje!

Kada? Birželio 8 d., antradienį, 19 val.
Kur? @Valstybinesaugomuteritorijutarnyba ir @NacionalinisLankytojuCentras Facebook paskyrose, LIVE transliacijos metu.

Interaktyvios kelionės metu po saugomas teritorijas Jus lydės televizijos laidų vedėjas Ignas Krupavičius ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vyriausioji specialistė, gamtininkė Inga Banytė

Originali Nacionalinio saugomų teritorijų lankytojų centro ekspozicija leidžia ne tik pasijausti esant gamtos dalimi, tačiau ir suvokti plačias Lietuvos saugomų teritorijų lankymo bei pažinimo galimybes, saugomų teritorijų svarbą bei vertę.

Ar teko girdėti, kokių gamtinių vertybių skaičiumi esame pirmaujanti pasaulio valstybė? Kokiuose Lietuvos miškuose gyvena lūšys, o lizdus krauna juodieji gandrai? Ar kada nors pagalvojote kokie esame turtingi, gyvendami natūralios gamtos, didelės kraštovaizdžių įvairovės bei gilių tradicijų šalyje?

Išmoksite skirti paukščių balsus, sužinosite, kas didžiausią savo gyvenimo dalį pramiega, koks augaliukas užkandžiauja vabzdžiais, kokiame ežere galima rasti gintaro.

Saugomos teritorijos šiandien užima apie 17 proc. Lietuvos teritorijos, tik maždaug 1 proc. iš jų lankymas yra griežtai ribojamas. Kaip teigė prof. Č. Kudaba: „...GAMTĄ nuo seno paveldėjome gražią, nesuterštą ir turtingą“. Taigi, mums belieka pasirūpinti, kad ji būtų išsaugota. Pirmas žingsnis – gamtos pažinimas. Leiskitės į šį virtualų nuotykį ir dar geriau pažinkite gamtą su visa šeima!

SAUgoma ir TAU!