BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

Gražutės regioninio parko lankytojų centras

Laisvoji a. 14, Salakas, LT-32216, Zarasų r.
55.580, 26.134
Kaip atvykti?
  • 22_GRP LC (1).jpg
  • 22_GRP LC (2).jpg
  • 22_GRP LC (3).jpg
  • 22_juru muziejus 013 (3).jpg

Lankytojų centras – tai vartai į Gražutės regioninį parką, vieta, kurioje geriausia suplanuoti ir pradėti savo kelionę po jį. Lankytojų centre teikiama profesionali, visapusiška informacija apie Gražutės regioninio parko lankomas gamtos ir kultūros paveldo vertybes, kraštovaizdį ir biologinę įvairovę. Lankytojų centre suteikiama išsami informacija apie muziejus, amatų centrus, pažintinius takus, vandens ir dviračių trasas, jungtis bei stovyklavietes.

Lankytojų centre galite sužinoti apie kaimo turizmo sodybas, maitinimą ir įvairias aktyvaus poilsio galimybes Gražutės regioniniame parke. Besilankantiems Lankytojų centre galima naudotis Wi-Fi, įsigyti regioninio parko lankytojo bilietą, suvenyrų.

Salako krašto etnografinė ekspozicija supažindina su XIX a. pabaigos – XX a. salakonų gyvenimo būdu, buitimi ir joje vyravusiais rakandais, miestelėnų charakteriu, gražiausiomis krašto šventėmis, senaisiais amatais, verslais, miestelio įžymybėmis ir tautinėmis mažumomis. Senos fotografijos, žemėlapiai ir restauruoti eksponatai supažindina su Salako krašto istorija. Salako krašto etnografinėje ekspozicijoje galima pavartyti ir paskaityti 40-ies rankraščių rinkinį. Tai labai išsamiai ir kruopščiai surinkta mokytojos Vidos Žilinskienės medžiaga apie Salako krašto sakmes, padavimus, išnykusius kaimus, žmones, amatus, šventes ir žaidimus, savanorius, kultūros paveldą, miestelio raidą. Bibliofilai gali patyrinėti senų knygų kolekciją, kurioje daugiausia XX a. pradžios Lietuvos mokyklose naudoti vadovėliai, metodiniai leidiniai mokytojams. Teologinį skyrelį sudaro XIX a. pabaigoje naudotos maldaknygės, kantičkos bei teologijos vadovėliai.

Lankytojų centre įsikūręs Vidos Žilinskienės „Jūrų muziejus“ yra bene labiausiai nuo vandenyno nutolęs jūrų muziejus. Tai unikali per 50 metų kaupta jūros gyvūnų, spalvingųjų koralų, kriauklių, suvenyrų ir fosilijų kolekcija. Pasak kolekcionierės mokytojos Vidos Žilinskienės, eksponatų skaičius jau perkopė 4 tūkstančius ir tai dar ne pabaiga. Atvykusius nustebins didžiulis omaras, Japonų jūros ežiukas, džiovintas rykliukas, plėšrūnė piranija, Indonezijos salose naudotos kriauklės – pinigėliai, o gerasis Kaukutis išpildys gražius jūsų norus. Apsilankę muziejuje išgirsite ne tik kvapą gniaužiančių istorijų apie pavojingas jūrų keliones, nuodingąsias kriaukles, gydomuosius sepijų miltelius, bet ir pamatysite gausybę neįprastų ir neregėtų jūros gelmių gyventojų. O jei labai pasiilgote jūros, tikrai išgirsite ją, kriauklėse ošiančią. Kas 1000 lankytojas laimi specialų V. Žilinskienės prizą. Kokį? Atvykite, galbūt šįkart laimė nusišypsos jums.

Darbo laikas senono metu:

II–V 9:00–18:00

VI 8.45–16:30

Pietų pertrauka 13:00–13:45

 

Spalio mėnesį dirbame:

II–IV 8:00–17:00

V 8:00–15:45

VI 10:00–15:00

Pietų pertrauka 12:00–12:45

 

Dienomis prieš valstybines šventes dirbame viena valanda trumpiau.

Valstybinių švenčių dienomis nedirbame.

 

Dėl ekskursijų Gražutės regioninio parko lankytojų centre ir Salako krašto etnografinėje ekspozicijoje ar Vidos Žilinskienės „Jūrų muziejus“ kreipkitės telefonu arba elektroniniu paštu, kurie pateikti kontaktų dalyje.

Interneto svetainė