BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

Edukaciniai užsiėmimai

Santarvės g. 9, Veisiejai, LT­67340 Lazdijų r.
54.100, 23.693
Tel. nr.
El. paštas
Kaip atvykti?

EDUKACIJOS – TEMINĖS PAMOKOS PRAVEDIMAS

Paslauga teikiama, kai susidaro 10 asmenų grupė. Paslaugą galima teikti ir 1 asmeniui ar grupei iki 10 asmenų, jei jie sutinka mokėti 10 asmenų grupei taikomą kainą (nurodyta kaina 1 asmeniui dauginama iš 10-ties.

Edukacinė programa 1 asmeniui, 1 val. – 3 Eur.
Edukacinė programa su direkcijos priemonėmis 1 asmeniui, 1 val. – 5 Eur.

TRADICINIŲ AMATŲ EDUKACIJOS ORGANIZAVIMAS IR PRAVEDIMAS

Tradicinių amatų mokymas 1 asmeniui. 1 val. – 3 Eur.
Tradicinių amatų mokymas su direkcijos priemonėmis 1 asmeniui, 1 val.  – 5 Eur.

EDUKACIJOS – TEMINĖS PAMOKOS PRAVEDIMAS UŽ LANKYTOJŲ CENTRO RIBŲ

Edukacinės programos ar amatų mokymo organizavimas ir pravedimas su direkcijos priemonėmis 1 val. – 59 Eur.

 

Edukacija „Senųjų dvarų parkų takais“

Edukacija vyksta Veisiejų RP lankytojų centre ir Veisiejų dvaro parke. Pirmiausia supažindinama su 2 dvarų parkais: Veisiejų ir Vainežerio. Pristatoma ir parodoma, ką galima pamatyti, aplankyti, išgirsti, vaikščiojant Veisiejų ir Vainežerio dvaro parko takais. Praktinės užduotys atliekamos lankytojų centre ir parke. Žaidžiamas orientacinis žaidimas, atliekamos loginės, praktinės užduotys, sprendžiamas kryžiažodis, rengiama estafetė ir t.t.


Edukacija „Mėlynosios regioninio parko gijos – ežerai“

Dalyviams pristatoma, kiek ežerų yra Veisiejų regioniniame parke, pateikiamas žemėlapis su pavaizduotais parko ežerais, didelis dėmesys skiriamas didžiausiam ir giliausiam parko ežerui – Ančiai. Pirmoji praktinė užduotis atliekama ekspozicijų salėje, kur ant grindų mozaikos pagal žemėlapį dėliojami laiveliai su parko ežerų pavadinimais. Lankytojų centre apžiūrime žuvų rūšis, kurios gyvena ežere. Keliaujame prie Ančios ežero, stebime gamtą, paukščių rūšis, kurios veisiasi ežero pusiasaliuose ir užutekiuose. Atliekame ežero vandens temperatūros matavimą, surandame bent po vieną ežero pakraščiuose kyšantį vandens augalą ir jį įvardijame. Taip pat atliekamos kitos praktinės ir loginės užduotys.


Edukacija  „Medvarliukas – regioninio parko pasididžiavimas“

Edukacijos metu dalyviai supažindinami su europine medvarle, kuo ji išskirtinė, kaip ją atpažinti, video medžiagos pagalba klausomi garsai, kuriuos skleidžia ši varliagyvių rūšis. Taip pat edukacijos metu pristatomos ir kitos varliagyvių rūšys, kurios gyvena parke, parodomos jų nuotraukos, video, sužinomi išskirtiniai bruožai pagal kuriuos varliagyviai atskiriami. Praktinėje dalyje dalyviai priskiria varliagyvių nuotraukas prie atitinkamų pavadinimų, dėliojamos sluoksniuotos dėlionės, gaminamas „varliuko“ portretas ant medinės lentelės su akriliniais dažais bei kitos užduotys.


Edukacija „Veisiejų regioninio parko išskirtinė vertė“

Edukacijos metu, pasitelkus skaidres ir ekspozicijoje pateikiama medžiaga, pristatomos 5 išskirtinės vertės (kraštovaizdis, gyvoji gamta, negyvoji gamta, kultūros paveldas, istorinės asmenybės, tradicijos) Veisiejų regioniniame parke. Praktinė dalis – pažintinis, nuotaikingos, įdomus, žaismingas ir aktyvus komandinis grindų žaidimas po Veisiejų regioninį parką! Pirmoji komanda apkeliavusi regioninį parką – gauna prizą!


Edukacija „Pažintis su Veisiejų RP gamtos ir kultūros paveldo vertybėmisׅ“

Supažindinama su gamtos vertybėmis, gyvūnija (žinduoliais, paukščiais, ropliais, varliagyviais) ir augalija, kurie aptinkami visoje Veisiejų regioninio parko teritorijoje. Dalyviams pristatomos kultūros vertybės, vaizdinėje medžiagoje parodoma mitologinė vieta.  Atliekamos praktinės užduotys, dėliojamos paukščių ir miško žvėrių dėlionės ir kt.


Edukacija „Amatų mokymas“

Edukacinio užsiėmimo metu supažindinama su tam amatui būdinga informacija, gaminimo eiga ir technika. Mokomės gaminti žvakes, kalėdinius žaisliukus iš natūralaus bičių vaško plokštelių, velykinių margučių marginimas vašku ir jų dažymas augalais. Pagal kalendorines šventes gaminamos dekoracijos iš natūralių medžiagų (medienos, kankorėžių, šieno, gilių, lapų ir t.t.). Artėjant Kalėdoms yra galimybė kepti kalėdinius sausainius ir juos dekoruoti.