BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

VALSTYBINĖS SAUGOMŲ TERITORIJŲ TARNYBOS INICIATYVA SUTVARKYTA DAUGYBĖ PAVELDO OBJEKTŲ

Krastov projektas_VSTT.JPG

Nors sakoma, kad viščiukus skaičiuoja rudenį ir Valstybinės saugomų teitorijų tarnybos vykdomas projektas „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti (II)“ dar nepasibaigęs... Tačiau šį rudenį, metams baigiantis, tikrai galima pasidžiaugti nuveiktais grandioziniais darbais, tvarkant ir pritaikant lankymui saugomas teritorijas. 

Per penkerius metus (nuo 2017.12.08) Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kartu su valstybinių parkų direkcijomis pagal minėtą projektą  sutvarkė 11 paveldo objektų: Veisiejų dvaro parką, Merkinės piliakalnį, Liškiavos piliakalnį, Punios piliakalnį, Birštono (vadinamo Vytauto kalnu) piliakalnį (dabar perkame antrą etapą šio piliakalnio), Gegrėnų archeologinį kompleksą, Girnikų kalną, Pavandenės alkakalnį (Sklepkalnį), Žagarės dvaro parką (dar nepabaigta), Pakalniškių piliakalnį su priešpiliu ir gyvenviete, Vištyčio vėjo malūną. 

Itin lankytojus džiugina naujai atgimę Merkinės ir Liškiavos piliakalniai Dzūkijos nacionaliniame parke. Merkinės piliakalnis turi naujus patogius laiptus, nedarkančius senojo piliakalnio vaizdo. Punios piliakalnis, esantis Nemuno kilpų regioniniame parke, išgražėjo, pasipuošė nauja turistine infrastuktūra, pritraukia vis daugiau keliautojų ir žygeivių. 

Kurtuvėnų regioniniame parke esantis naujai pritaikytas lankymui Girnikų kalnas pastaruoju metu sulaukia itin daug lankytojų dėmesio. Pasigrožėti atsiveriančiu unikaliu kraštovazdžiu čia atvyksta žmonės iš labai toli. 

Projekto „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti (II)“ metu sutvarkyti 3 kraštovaizdžio kompleksai - Pagramančio regioniniame parke, Apuolės valstybiniame kraštovaizdžio draustinyje ir Kuršių nerijos nacionaliniame parke. Pastarajame naujai pritaikyta lankymui garsioji Parnidžio kopa: įrengti nauji takai, nauji laiptai, įdomi poilsio infrastuktūra – šalia tako esančiuose krėsluose gali ne tik pasėdėti, bet ir pagulėti. 

Pagal minėtą projektą baigiami įrengti Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojų centras Juodkrantėje su modernia ekspozicija ir Kuršių nerijos nacionalinio parko gamtos mokykla. O atnaujinta Kurtuvėnų regioninio parko gamtos mokykla jau priiminėja moksleivių grupes, čia vyksta gamtosauginės edukacijos.

Pažintis su saugomomis teritorijomis vyksta naujai įrengtose lankytojų centrų ekspozicijoje. Dubysos regioninio parko ekspozicijoje pasijunti tarsi natūralioje pievoje ir sužinai, kas čia saugoma. Nemuno kilpų regioninio parko ekspozicijoje sužinai viską apie Nemuną ir kodėl jis suvinguriavo, kaip atsirado mineralinis vanduo. 

Pagal projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti (II)“ artimiausiu metu bus įrengta daugiau kaip 4500 kelio ženklų valstybiniuose parkuose, draustiniuose, rezervatuose valstybinės ir vietinės reikšmės keliuose.

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus Alberto Stanislovaičio, įgyvendinant projektą buvo siekiama užtikrinti gerą saugomų teritorijų kraštovaizdžio, gamtos ir kultūros vertybių būklę, tinkamą naudojimą ir  tvarkymą, o svarbiausia – kad lankytojai suvoktų saugomų teritorijų grožį ir vertingumą, suprastų kodėl mes tas vertybes turime išsaugoti būsimoms kartoms. 

Projektas „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti (II)“ vykdomas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą ir finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų Regioninės plėtros fondų lėšų. Projektą planuojama pabaigti 2023 metais. 

Naujai sutvarkyti ir pritaikyti objektai Lietuvos saugomose teritorijose puikiai matosi žemėlapyje „ES parama saugomoms teritorijoms“.