BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

NAUJAS PAŽINTINIS TAKAS PUNIOS ŠILE

Punios silo trasa.jpg

Nemuno kilpų regioniniame parke įrengtas naujas gamtos takas - kviečiame žygiuoti naująja Punios šilo kraštovaizdžio draustinio pažintine trasa. Neišsigąskite, kad reikės nueiti daugiau nei 8 kilometrus. Punios šile praleistas laikas neprailgs, o įspūdžiai išliks ilgam.

Ypatingai gražus metas Punio šile – pavasaris. Šiuo metų laiku jus pasitiks tikras spalvų festivalis ir paukščių simfoninis orkestras. Tarp šimtamečių Punios šilo ąžuolų žiedus kelia baltažiedės plukės, žibuoklės bei rūteniai. Nemuno pakrantėje žiedų prašome neskinti, jie itin svarbus maisto šaltinis pirmiesiems pavasario vabzdžiams. Čia auga ne vienas Lietuvos Raudonosios knygos augalas.

Įdomu tai, kad vienas iš trasos objektų buvo atrastas tik 2015 metais. Toks slapukas yra Panemuninkų piliakalnis. Taip pat pamatysite ir kitoje Nemuno pusėje esantį garsųjį Punios piliakalnį. Panemuninkų skardžio viršūnę su ąžuolų alėja Nemuno pakrantėje jungia naujai įrengti laiptai, o įspūdingas raguvas lengviau įveikti padės nutiesti lieptai.

Paskutiniai 4 trasos kilometrai vingiuoja ties Punios rezervato ir Punios kraštovaizdžio draustinio riba. Rezervatą ženklina įspėjamieji ženklai -  čia lankytis nevalia.

Punios šilo kraštovaizdžio draustinio trasą žymi raudonos rodyklės ant medžių kamienų ir žalios rodyklės ant stulpų, bet jūsų patogumui pateikiame ir žemėlapį, kuris pasiekiamas adresu https://bit.ly/Puniostrasa

Automobilį siūlome palikti prie Punios girininkijos miško muziejaus, o žygiuoti pradėti nuo stendo apie sengirę Nemuno gatvės pabaigoje.

Parengta pagal Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos informaciją