BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

Medžių lajų tako apžvalgos bokštas

Dvaronių k. 5, 29168 Anykščiai
55.486, 25.062
Kaip atvykti?
  • laju-keltuvas.jpg

Duomenys

Įsteigimo metai

2015 m.

Regiono parko grupė

Dvaronių k. 5, 29168 Anykščiai
Tel. nr.
El. paštas
https://www.anyksciuparkas.lt/medziu-laju-takas/

Medžių lajų tako bokšto apžvalgos aikštelė yra 34 metrų aukštyje. Iš jos galima pamatyti Antano Baranausko apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais, tolumoje stūkso aukščiausi Lietuvoje Šv. Mato bažnyčios bokštai.

Apžvalgos bokšto architektūros motyvu pasirinkta Aukštaitijos tautinė juosta.

Apžvalgos bokštas yra medžių lajų tako sudėtinė dalis. Perėję visą 300 m ilgio ir virš žemės pakylantį iki 21 m aukščio taką, pasieksite bokštą. Į bokštą galima pakilti ir liftu, aplenkiant taką. Šiuo liftu į bokštą gali pakilti ir judėjimo negalią turintys žmonės. Iš automobilių stovėjimo aikštelės iki bokšto veda asfalto danga.

Dėl jūsų saugumo liftas ir visas Medžių lajų takas uždaromas tuomet, kai yra stiprus 15 m/s vėjas ir, kai žaibuoja. Tad, prastu oru prieš atkeliaudami į Medžių lajų taką ir jo bokštą, pasidomėkite, ar liftas veikia. Informacija skelbiama Medžių lajų tako Facebook puslapyje, galima paskambinti telefonu +370 684 53 736.

Vasarą prie bokšto veikia kavinė.

Medžių lajų tako kompleksas atidarytas 2015 metų rugpjūčio 7 dieną. Jį sudaro informacijos centras, Medžių lajų takas ir apžvalgos bokštas. Statinio architektai: Alvydas Mituzas, Arvydas Gudelis ir Andrius Dirsė.

Netoli bokšto yra ir garsusis Puntuko akmuo. Visame komplekse įrengtos 6 pažintinės stotelės, kuriose galite rasti informacijos apie gamtos ir kultūros vertybes. Šis takas nepritaikytas neįgaliesiems, yra skaldos ar metalo danga, miško keliukas, laiptai.

Medžių lajų takas ir bokštas dirba

Balandžio 1 d. – rugsėjo 30 d. – 9:30  20:00 val.

Spalio mėn. 9:30 – 18:00 val.

Lapkričio 1 d. kovo 31 d.– 9:30 – 17:00 val.