BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

JURKIŠKIO UPELIO PAŽINTINIS TAKAS - IDĖJA SAVAITGALIUI

Jurkiškio upelis.jpg

Asvejos regioniniame parke teka kalnų upokšnis... Tai Jurkiškio upelis. Jo stačius 18 metrų siekiančius šlaitus išgraužė paskutinis ledynmetis, o per savo trumpą 1,2 km. ruožą, kol suteka į Asveją, jis spėja „nukristi" apie 12 metrų, kas Jurkiškį drąsiai vainikuoja kalnų upeliu!

Prieš 50 metų vietiniai gyventojai pasakoja rankomis žuvį gaudydavę ir šokinėdavo nardyti, kai upelio vanduo virš galvos pakildavo... Besikeičiantis klimatas, melioracija stipriai pakeitė vandens lygį, kad beliko upeliu tik grožėtis, saugoti jį bei čia neršiančias kuojas. Kas dar neturėjo progos, praeikite, o kas jau turėjo - pakartokite. 
Šis takas niekada nebus toks pats. Upelio šlaitai tarsi gyvi nuolat keičia savo formas, juda, byra... 

„Nušliaužę" laiptai jau  pilnai atstatyti, o informacinė sistema atnaujinta papildant ne tik pažintiniais, bet ir gamtos pajutimo stendais. O kokie tai stendai - aplankykite ir išsiaiškinsite!

P.S. Automobilius rekomenduojame palikti aikštelėje prieš nusileidimą link tako pradžios.