BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

Saugomos teritorijos produkto ženklas

Saugomos teritorijos traukia lankytojus savo gamtinėmis ir kultūrinėmis vertybėmis. Dažnas, užsukęs į nacionalinį ar regioninį parką, nori išsivežti suvenyrą ar tiesiog gerą prisiminimą. Siekiant atkreipti lankytojų dėmesį į vietinių gyventojų gaminamus produktus ir teikiamas paslaugas, buvo sukurtas Saugomų teritorijų produkto ženklas. Juo tapo stilizuotas etnografinis paukštis.

Saugomų teritorijų produkto ženklas padeda atpažinti, kad produktas yra ekologiškas, autentiškas, pagamintas vietos gyventojų, nekenkiant aplinkai ir gyvajai gamtai, palankus žmogaus sveikatai.

Ženklo turėtojas pirmiausiai bus tas, kuris gyvena ar veiklą vykdo saugomoje teritorijoje, taip pat savo veikla nepažeidžia saugomų vertybių. Tokiu būdu siekiama skatinti vietos ekonomiką, sudaryti palankesnes sąlygas gyvenantiems saugomose teritorijose, skatinti partnerystę tarp vietos gyventojų ir saugomos teritorijos direkcijos.

Saugomų teritorijų produkto gaminių, paslaugų pasiūla gali būti įvairiausia: tai medus, žolelių arbata, uogienės, tai ir apgyvendinimo, maitinimo, gido paslaugos, tradicinių amatų dirbiniai ir t.t.

Saugomų teritorijų produkto ženklas - viena iš darnaus turizmo skatinimo priemonių. Jis skirtas vietos produktų gamintojams, amatininkams, turizmo paslaugų teikėjams ir kitiems vietos gyventojams, savo veikla prisidedantiems prie darnaus vystymosi vertybių plėtojimo Lietuvos saugomose teritorijose.

PAVARTYK KATALOGĄ

Jame – visi Saugomų teritorijų produkto ženklą turintys produktai ir paslaugos

Saugomų teritorijų produkto ženklo simbolis (paukštis) yra bendras visoms Lietuvos saugomoms teritorijoms, skiriasi tik parkų pavadinimai. Lietuvoje yra 5 nacionaliniai ir 30 regioninių parkų.

Tad atvykę į Dzūkijos nacionalinį parką, galite įsigyti vietos meistrų sukurtų juodosios keramikos dirbinių, o keliaudami po Rambyno regioninį parką nepamirškite įsigyti medaus, kurį bitutės renka užliejamose Nemuno pievose ar Sirvėtos regioninio parko miškuose surinktos žolelių arbatos.

Saugomų teritorijų produkto ženklu siekiama skatinti vietos gyventojus užsiimti gamtai draugiška veikla, o parkų lankytojus - įsigyti išskirtinių, autentiškų, ekologiškų produktų.

Tapk Saugomų teritorijų produkto ženklo turėtoju!

Savo verslą vykdai saugomoje teritorijoje? Tau svarbi gamtosauga ir darnus turizmas? Tapk Saugomų teritorijų produkto ženklo turėtoju!

Sertifikavimo procesas paprastas. Susipažink su žemiau esančiais dokumentais, užpildyk paraišką, pridėk dokumentą, įrodantį tavo veiklą saugomoje teritorijoje, ir dokumentus pateik atitinkamos saugomos teritorijos direkcijai. Pagal nustatytą tvarką toje teritorijoje veikianti Saugomų teritorijų produkto ženklo komisija priims sprendimą dėl ženklo suteikimo. Todėl užpildytus dokumentus derėtų siųsti konkrečiai saugomai teritorijai, kurios produkto ženklą gauti pretenduojate.

Norint sertifikuotis, reikia kreiptis į konkrečios saugomos teritorijos direkciją:

Anykščių regioninis parkas
El. paštas:
Asvejos regioninis parkas
El. paštas:
Aukštadvario regioninis parkas
El. paštas:
Aukštaitijos nacionalinis parkas
El. paštas:
Biržų regioninis parkas
El. paštas:
Dieveniškių istorinis regioninis parkas
El. paštas:
Dubysos regioninis parkas
El. paštas:
Dzūkijos nacionalinis parkas
El. paštas:
Gražutės regioninis parkas
El. paštas:
Kamanų gamtinis rezervatas
El. paštas:
Kauno marių regioninis parkas
El. paštas:
Krekenavos regioninis parkas
El. paštas:
Kuršių nerijos nacionalinis parkas
El. paštas:
Kurtuvėnų regioninis parkas
El. paštas:
Metelių regioninis parkas
El. paštas:
Nemuno deltos regioninis parkas
El. paštas:
Nemuno kilpų regioninis parkas
El. paštas:
Neries regioninis parkas
El. paštas:
Pagramančio regioninis parkas
El. paštas:
Pajūrio regioninis parkas
El. paštas:
Panemunių regioninis parkas
El. paštas:
Rambyno regioninis parkas
El. paštas:
Salantų regioninis parkas
El. paštas:
Sartų regioninis parkas
El. paštas:
Sirvėtos regioninis parkas
El. paštas: info@sirveta.lt
Tytuvėnų regioninis parkas
El. paštas:
Varnių regioninis parkas
El. paštas:
Veisiejų regioninis parkas
El. paštas:
Ventos regioninis parkas
El. paštas:
Viešvilės gamtinis rezervatas
El. paštas:
Vištyčio regioninis parkas
El. paštas:
Žagarės regioninis parkas
El. paštas:
Žemaitijos nacionalinis parkas
El. paštas:
Žuvinto biosferos rezervatas
El. paštas: