BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

ŽYGIS SALANTŲ REGIONINIAME PARKE „UPIŲ RENESANSAS“

Gegužės 21 d. 10:00 - 15:00

galutine versija.jpg

Renginio laikas: 2022 gegužės 21d. 10:00

Žygio startas ir finišas: Salantų užtvanka (56.06068051868065, 21.567542231548014)

Minint 30-asias NATURA 2000 tinklo metines ir tarptautinę žuvų migracijos dieną kviečiame į 12 kilometrų pėsčiųjų žygį „Upių renesansas“. Natura 2000 tai europinės svarbos saugomų teritorijų tinklas, skirtas išsaugoti visos Europos mastu retas ar nykstančias gyvūnų bei augalų rūšis ir gamtines buveines. „Natura 2000“ saugomomis teritorijomis skelbiamos labiausiai nykstančios arba natūralios, gamtos išsaugojimui svarbiausios teritorijos.

Salantų regioninis parkas yra saugoma teritorija, įsteigta siekiant išsaugoti Minijos, Salanto, Erlos senslėnių ir jų apylinkių kraštovaizdį, gamtinę ekosistemą bei kultūros paveldo vertybes. Kultūros paveldo objektų gausa ir įvairovė, sraunios upės, unikalūs riedulynai, saviti tvarkingi miesteliai – visa tai suteikia Salantų regioniniam parkui nepakartojamo žavesio ir išskirtinumo. Prieš 26 tūkst. metų slinkęs paskutinis ledynas suformavo Minijos, Salanto ir Erlos upių senslėnius bei natūralius riedulynus.

12 kilometrų žygio metu, dalyviai galės ne tik pasimėgauti Salanto hidrografinio draustinio kraštovaizdžio išskirtinumu, bet ir pamatyti bei išgirsti apie tai kaip po užtvankos nugriovimo kinta išlaisvintos bei iš naujo atgimusios upės.

Žygio maršrutas: Salantų užtvanka– Laumės kūlis–Salanto vidurupio hidrografinis draustinis (palei upę iki Notės žiočių) – Salanto slėnio šlaitas iki Bubino upelio – Laivių piliakalnis – Kregždinkalnis – Salantų Regioninio parko direkcija.

Žygio trukmė: 5 val.

Žygis nemokamas. Dalyvių skaičius ribotas, registracijos į renginį formą rasite čia

O tuos, kurie negalės atvykti į žygį, tiesioginę renginio transliaciją su LRT Radijų laidų vedėju, žurnalistu Edvardu Kubiliumi kviečiame stebėti Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Facebook paskyroje

SAUgoma ir TAU!

Renginio vieta