BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

Žygis po Rytų Lietuvos gynybinę liniją

Birželio 13 d.

leitgiris.jpg

Birželio 13 d. (sekmadienis). Žygis Rytų lietuvos gynybine linija (Ginučiai - Palūšė).

Rytų Lietuvos (Nalšios žemės) gynybinė linija - keliasdešimt kilometrų besitęsiantis natūralių gamtinių kliūčių, piliakalnių ir gynybinių įtvirtinimų ruožas, saugojęs besiformuojančios Lietuvos valstybės pasienį nuo Polocko kunigaikščių ir Daugpilio kalavijuočių antpuolių. Į Aukštaitijos nacionalinį parką patenka centrinė ir aiškiausiai atpažįstama šios linijos dalis, susidedanti iš ežerų virtinės, tarpuežeriuose įkurtų 6 piliakalnių ir ko gero vienintelio tokio Lietuvoje Rėkučių gynybinio pylimo.

Kviečiame susipažinti su šios linijos dalimi kartu su Gyvosios istorijos klubo Leitigiris kariais, kurie pakeliui ne tik parodys piliakalnius, senolius medžius ir miškuose telkšančių ežerų mėlį, bet ir papasakos apie karaliaus Mindaugo laikų krašto gynybos ypatumus, karybos būdus ir subtilybes, pakelės balose gyvenančias laumes ir kipšus.

Žygio metu aplankysime Papiliakalnės, Ginučių ir Puziniškio piliakalnius, ant Ladakalnio sužinosime kodėl negalima nešti į kalną akmenų, apkabinsime Palūšės ąžuolą ir Asalnų pušį.

Žygį pradėsime 10:00 prie Ginučių piliakalnio (625848, 6139548 (LKS); 55.375026, 25.985656 (WGS)), baigsime - ties Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centru Palūšėje (633385, 6134607 (LKS); 55.328678, 26.10214 (WGS). Žygeiviai transportu rūpinasi patys.

Numatome nueiti (jei Taramo velnias nepaklaidins) apie 17 km.

Žygis nesudėtingas, tačiau žmonėms su judėjimo negalia ar kūdikiams vežimėliuose miškų keliai nepritaikyti  
 

Renginyje dalyvaus gyvosios istorijos klubas „Leitgiris". 

Tiesioginė transliacija - Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Facebook platformoje