BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

ŽYGIS „IŠSKIRTINIS PAJŪRIO REGIONINIO PARKO KRAŠTOVAIZDIS“

Rugpjūčio 20 d. 11:00 - 15:00 Pajūrio regioninio parko lankytojų centras, Placio g. 54, Karklė

Pajūrio RP renginio vizualas.jpg

Rugpjūčio 20 d. (šeštadienį) 11.00 val. kviečiame į žygį - ekskursiją po Pajūrio regioninį parką, Litorinos taku. Ekskursijos pradžia ir susirinkimo vieta prie Pajūrio regioninio parko lankytojų centro Karklėje.

Pradžioje trumpas lankytojų centro pristatymas. Žygio – ekskursijos metu keliausime iki Olandų kepurės skardžio, kur  geologas, Rambyno regioninio parko kraštotvarkininkas Vaidotas Klimantavičius papasakos apie Olandų kepurės skardžio geologines ypatybes. Toliau, senosios Litorinos jūros, tyvuliavusios prieš maždaug 8 tūkst. m.  krantu keliausime į neseniai atrastą bronzos amžiaus (VIII – V a. BC) įtvirtintą gyvenvietę ant kalvos, vadinamą ,,Kukuliškių piliakalniu”, kur apie čia vykdytų archeologinių kasinėjimų metu archeologų atskleistas paslaptis papasakos žinomas Klaipėdos krašto kraštotyrininkas Denisas Nikitenka. Pakeliui Pajūrio regioninio parko specialistai (E.Jurkus arba E.Paplauskis) atskleis istorines šios vietos kraštovaizdžio kaitos ypatybes. Toliau keliausime į II Pasaulinio karo įtvirtinimus ,,Memel-Nord", kur gidas Timur Bandza papasakos apie II Pasaulinio karo įtvirtinimus, aplankysime kariniuose įtvirtinimuose veikiančias dvi ekspozicijas – karo laikų radinių bei Lietuvos pasieniečių veiklos ekspoziciją. Atgal grįšime vaizdingu pajūriu. Žygio maršrutas apie 7 kilometrai.

Pajūrio regioninis parkas – Pajūrio atkarpa tarp Klaipėdos ir Palangos. Iki Melno Taikos kraštas dėl nuolatinių karų su Ordinu, buvo mažai apgyventas, gana laukinis, vyravo miškai, pelkės. Nusistovėjus taikai, susidarė sąlygos žmonėms kurtis ir kraštovaizdis ėmė formuotis jau su žmogaus įtaka. Istorijos eigoje vyko ir karų, buvo niokojami miškai, po to žmonės juos vėl sodino ir puoselėjo. Olandų kepurės skardis tarnavo kaip orientyras laivavedžiams, čia medžiai buvo saugomi, kažkiek paliekama net įvairių okupacijų metu. Dabar Pajūrio miške ties Kukuliškių kaimu galima pasivaikščioti šimtamečių medžių paunksmėje, eidami gerai matomu senovinės Litorinos jūros, tyvuliavusios maždaug prieš 8 tūkst. metų krantu. Tačiau apie visa tai ir dar daugiau sužinosite žygio metu.

Renginio laikas: 2022 rugpjūčio 20 d. 11:00

Žygio startas: Pajūrio regioninio parko lankytojų centras, Placio g. 54, Karklė

Žygio trukmė:  4 val.

Prašome pasirūpinti  tinkama oro sąlygoms apranga, pasiimti termosiukus arbatai ir repelentus nuo erkių.

Žygis nemokamas. Dalyvių skaičius ribotas, registracijos į renginį formą rasite čia: https://forms.gle/p17bbdqbkeMTnaVTA

O tuos, kurie negalės atvykti į žygį, tiesioginę renginio transliaciją su LRT Radijų laidų vedėju, žurnalistu Edvardu Kubiliumi kviečiame stebėti Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Facebook paskyroje

SAUgoma ir TAU!

Renginio vieta