BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

Žygiai, skirti Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui

Kovo 25 d.

100 KM.png

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui – kviečiame įveikti100 kilometrų per Mažosios Lietuvos saugomas teritorijas. Kuršių nerijos nacionalinio parko ir Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos susivienijo dėl bendro tikslo – visuomenę supažindinti su gražiausiomis ir labiausiai saugomomis Klaipėdos krašto vietovėmis.

Šio krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetį minėsime ilgai ir įsimintinai, įveikdami nuo kelių iki kelių dešimčių kilometrų skirtingose saugomose teritorijose. Visą pavasarį kviesime į savaitgalinius žygius Kuršių nerijos nacionaliniame, Vakarų Lietuvos ir Žemaitijos regioniniuose parkuose ir Viešvilės rezervate. Šių saugomų teritorijų specialistai supažindins su kraštovaizdžio vertybėmis, vietos išskirtinumu, gamtos ir kultūros paveldu.

Entuziastai, sudalyvavę visuose žygiuose, nukeliaus lygiai 100 kilometrų per Klaipėdos kraštą ir  bus apdovanoti simbolinėmis atminimo dovanėlėmis.

Kovo 12 d. 12:30 kviečiame rinktis prie Juodkrantės bažnyčios. Minėdami Lietuvos laisvę, bandysime įveikti simbolinius 33 kilometrus Juodkrantės mišku, pajūrio smėlynais ir pamario takeliais iki pat Klaipėdos. Atstumo išsigąsti nereikėtų, nes žygis bus dviejų dalių – pradžioje pasivaikščiosime istorinėmis promenadomis ir aplankysime Mažosios Lietuvos gyventojams ypatingai svarbias vietas neapsakomo grožio Juodkrantės sengirėje, o ištvermingiausieji galės tęsti kelionę tarptautinio pėsčiųjų maršruto „Jūrų takas“ atkarpa iki Smiltynės. Pirmojoje žygio dalyje galėsite įvertinti savo jėgas ir pasiryžimą tęsti kelionę toliau.

Kovo 25 dieną susipažinsime su Nemuno deltos gamta. Rusnės saloje pavasaris ypatingas metas, kuomet galima stebėti tūkstantinius grįžtančių ir praskrendančių paukščių pulkus. Balandžio mėnesį planuojami dar du žygiai – Pajūrio regioniniame parke numatytas trumpas žygis senąja Litorinos jūros pakrante, o keliaudami Žemaitijos etnografiniame regione įsikūrusio Pagramančio regioninio parko siūlomu maršrutu susipažinsite su tuometiniame pasienyje gyvenusių liuteronų istorija ir paveldu. Gegužės mėnesį atbudusią gamtą stebėsime Viešvilės gamtiniame rezervate, o reikšmingiausiais Klaipėdos krašto istorijai takais keliausime Rambyno regioniniame parke.

Daugiau informacijos apie būsimus žygius paskelbsime artėjant renginių datoms. 

Sekite informaciją Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos ir regioninių parkų facebook paskyrose.