BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

VĖŽLIUKŲ IŠLYDĖTUVĖS

Birželio 17 d. 12:00 - 13:00 Metelių regioninio parko lankytojų centras, Seirijų g. 2, Meteliai, Lazdijų r. sav.

Renginio vizualas.jpg

Birželio 17 d. 12 val. (susipažinimui su vėžliais skiriama tik viena valanda, todėl svarbu nevėluoti), Metelių regioninio parko lankytojų centre (Seirijų g. 2, Meteliai, Lazdijų r. sav.) vyks “Vėžliukų išlydėtuvės”. Saugomų teritorijų tarnyba kviečia pasinaudoti viena iš nedaugelio galimybių susitikti su baliniais vėžliais.

Natūralioje aplinkoje pastebėti balinius vėžlius gana sudėtinga ir ne visada galima, todėl “Vėžliukų išlydėtuvių” renginys puiki proga juos pamatyti. Renginyje bus galima pamatyti lietuviškus vėžliukus ir raudonpilves kūmutes, pabendrauti su Metelių RPD ir Lietuvos zoologijos sodo specialistais, užduoti klausimus apie vėžlius, jų gyvenimo būdą, grėsmes jų išlikimui ir darbus, kurie daromi, kad jie išliktų.

Renginio programa:

iki 12:00 savarankiškos veiklos – lankytojų centro lankymas, vandens paukščių studijos ant informacinių sūpuoklių Dzūkų jūroje, kelionė pažintiniu taku.

12:00-13:00 artima pažintis su balinių vėžlių ir raudonpilvių kūmučių jaunikliais.

nuo 13:00 laisvas laikas, piknikas (pasiimkite užkandžių, gėrimų, bus galimybė ant laužo išsikepti dešrelių) ir maudynės Dusios ežere.

Tuo pačiu siūlome aplankyti Metelių regioninio parko lankytojų centrą, kuriame gausu edukacijų tiek vaikams, tiek suaugusiems ir pakeliauti po aplink ežerus saugomas vertybes. Metelių regioninis parkas – didžiųjų Pietų Lietuvos ežerų dubumos kraštovaizdžio parkas: Dusią, Metelį ir Obeliją supa smėlingos paežerių kopos ir pelkutės, iš pietų pusės juosia įspūdingos aukštų kalvų virtinės. Nuostabi šio kraštovaizdžio panorama, ežerų platybės atsiveria nuo Žagarių kalvų, nuo Prelomčiškės piliakalnio. Šiame regioniniame parke daug unikalių gamtos vertybių. Čia gyvena ypač reti, Europoje saugomi baliniai vėžliai – regioninio parko simbolis. Vieninteliame Lietuvoje Trako miške auga bekotis ąžuolas.

Permainingi Lietuvos orai dažnokai nepateisina mūsų lūkesčių, stebėkime ką žada orų prognozės ir pasirinkime tinkamą aprangą.

O tuos, kurie negalės atvykti į renginį, 12:00 kviečiame stebėti tiesioginę renginio transliaciją su LRT Radijų laidų vedėju, žurnalistu Ignu Krupavičiumi Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Facebook paskyroje 

SAUgoma ir TAU!

Renginio vieta