BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

TRAUK STINTELĘ AUKŠTAITIJOS NACIONALINIAME PARKE

Vasario 24 d.

stintu_svente.jpg

Aukštaitijos nacionaliniame parke žiemos pabaigoje agurkais kvepianti Lūšių ežero pakrantė sutraukia svečius ne tik iš aplinkinių vietovių, bet ir visos Lietuvos. Čia vyksta tradicinė šventė „Trauk stintelę“, kurioje puoselėjamas senovinis žvejybos būdas – stintelių gaudymas „bobomis“. 

Poledinė stintelių žvejyba, sukant „bobas“ Lūšių ežere, įtraukta į nacionalinį Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą.
Vasario 24 d. prie Lūšių ežero vyks tradicinė didžiausia žiemos šventė Aukštaitijos nacionaliniame parke. 

Neatsiejami šventės akcentai - žvejų mėgėjų poledinės žūklės ir ledo ritulio varžybos, įvairios estafetės bei kitos pramogos mažiems ir dideliems, įvairiausių gėrybių gausa pasižyminti mugė. 

Vyks pėsčiųjų žygis, etnopramogos, sunkiausios Palūšės stintos kilnojimo, slidinėjimo „Trys prieš tris“, „Kalk cvieką“ varžytuvės, Lietuvos kariuomenės estafetės, įvairiausių žuvienių ragautuvės.

Daugiau apie tradicinį renginį Aukštaitijos nacionaliniame parke - https://www.facebook.com/events/887591889514176/