BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

ŠVENTAKIU PER SĖLIŲ ŽEMĘ

Lapkričio 11 d.

Gražutes renginys.jpg

Gražutės regioninis parkas kviečia į ekskursiją „Šventatakiu per sėlių žemę” su archeologu prof. dr. Vykintu Vaitkevičiumi. Kultūros lobių ir protėvių atminties kupinas sėlių Šventatakis vingiuoja giliu Šavašos upelio slėniu.

Šavaša ypatinga Lietuvos upė, kurios slėniai – svaiginančio aukščio, kaip tikroje kalnų upėje! Šavašos kintanti nuotaika ir malonus čiurlenimas pavergs kiekvieno keliautojo širdį, o aukšti slėniai, kraštovaizdis svaigins ir reikalaus šiek tiek jėgų.

Ekskursijos metu aplankysime Šavašos slėnyje pasislėpusias sėlių šventąsias vietas - šventąjį Antalieptės šaltinį ir mitologinį akmenį su pėdą, Lūžų piliakalnį ir pilkapius, ypač retą šiuose kraštuose Lūžų akmenį su dubeniu, unikalius Jakštų kaimo alkakalnius Dievaitį ir Dievaitytę.
Ekskursija prasidės lapkričio 11 d., 10 val. Antalieptėje, prie kabančio tilto per Šventosios upę (55.659395, 25.865509, WGS). Mūsų laukia apie 10 km atstumas; pabaiga numatyta apie 15 val. (grįžtama į pradžios tašką).

Rūpestingai pasiruoškime rudeniškiems orams, pasiimkime sumuštinių, karštos arbatos.

Žygio vedlys – Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto archeologas, prof. dr. Vykintas Vaitkevičius.
Bilieto kaina – 12 Eur. asmeniui. Asmenims, turintiems negalią, senjorams, studentams ir moksleiviams – 6 Eur. Vaikams iki 7 m nemokamai.
Vietų skaičius ribotas - būtina išankstinė registracija iki lapkričio 9 d., 12 val. tel. +370 670 97265 arba internetu:
https://forms.gle/dBirM5s5sD7CgXYNA

Kilus klausimams, kreipkitės telefonu +370 670 97265, el. paštu grazutes.rp.lc@saugoma.lt

(Rengėjai pasilieka teisę lankomų ekskursijos vietų sąrašą nežymiai keisti)

*Skelbime panaudota Gintvilės Giedraitienės fotografija, kurioje užfiksuoti autorės meno darbai.