BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

PAŽINK GAMTOS IR KULTŪROS PAVELDĄ

Rugsėjo 08 d.

PAVELDO DIENOS.png

Europos paveldo dienos proga Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba rugsėjo 8-17 dienomis kviečia atvykti į Nacionalinį saugomų teritorijų lankytojų centrą ir dalyvauti viktorinoje apie paveldą. Lankytojai, apėję ekspoziciją, pasidomėję gamtos ir kultūros paveldu bei teisingai atsakę į viktorinos klausimus, laimės prizų.

Nacionalinio saugomų teritorijų lankytojų centro ekspozicijoje išsamiai pristatomi gamtos paveldo objektai – didžiausi mūsų krašto akmenys, atodangos, unikaliausi šaltiniai, įspūdingiausi medžiai, taip pat čia galima susipažinti su kultūros paveldu, saugomomis mūsų krašto tradicijomis.

Europos paveldo dienų metu užsukę į Nacionalinį lankytojų centrą, teiraukitės lapo su viktorinos klausimais. Tuomet atsakymų į klausimus galėsite ieškoti ekspozicijoje, atidžiau pasidomėję siūlomomis temomis. Teisingai atsakę į visus 10 klausimų apie gamtos ir kultūros paveldą, gausite prizą – leidinį apie saugomas teritorijas.

Europos paveldo dienos – tai didžiausias paveldo pažinimui skirtas renginys, vykstantis rugsėjo mėnesį visoje Europoje (48 Europos kultūros konvenciją pasirašiusiose šalyse). Renginio tikslas – ugdyti visuomenės sąmoningumą, manant, jog visuomenė gali prisiimti atsakomybę už kultūros paveldo išsaugojimą ir perdavimą ateities kartoms tik jį pažindama ir geriau suvokdama jo vertes bei reikšmę tiek šalies, tiek ir vietos bendruomenei bei atskiriems žmonėms.

Šiais metais Europos paveldo dienos visoje Lietuvoje vyksta rugsėjo 8-17 dienomis.

Idėja pradėti rengti paveldo dienas gimė Prancūzijoje dar 1984 m., per keletą metų šis renginys išplito po daugelį vakarų Europos šalių ir tapo toks populiarus, jog nuo 1991 metų Europos Tarybai inicijavus ir parėmus Europos Komisijai, visoje Europoje imta rengti Europos paveldo dienas. Lietuva prie Europos paveldo dienų programos prisijungė 1994 m.

Daugiau apie Europos paveldo dienų renginius galite rasti - https://europospaveldodienos.lt/renginiai/