BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

LANKYMO SEZONO SAUGOMOSE TERITORIJOSE ATIDARYMO RENGINYS

Gegužės 07 d.

Sirvėtos RP renginio vizualas_05.07..jpg

Gegužės 7 dieną kviečiame į Saugomų teritorijų paso akcijos „Aplankyk 30 regioninių parkų“ atidarymo renginį, skirtą Regioninių parkų 30-mečiui. Susitinkame 12 val. Kačėniškės piliakalnio pažintinio tako automobilių aikštelėje. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos specialistai skelbs lankymo Lietuvos saugomose teritorijose sezono atidarymą, o sutartinių giesmininkių grupė „Gaudė“ išlydės renginio dalyvius į beveik 10 kilometrų žygį.

Žygio vadovas – Sirvėtos regioninio parko direkcijos vyr. kraštotvarkinkas Marius Semaška supažindins žygio dalyvius su išskirtine Sirvėtos regioninio parko verte. Žygio maršrutas drieksis per itin raiškiai kalvotus Švenčionių aukštumos reljefus, palei vingiuojančias upes, upelius ir telkšančius ežerus. 

Sirvėtos regioniniame parke vyrauja nedidelių aukštapelkių ar tarpinių pelkių tipo kemsynai. O Žygio tikslą – Kačėniškės piliakalnį, žygeiviai pasieks įveikę kitą šlapynę – žemapelkę, kuri tarsi barjeras juosia piliakalnį iš vakarų. Žygio vadovas rekomenduoja žygio dalyviams pasirūpinti patogia ir neperšlampama avalyne.

Įdomu tai, kad kone kiekvienas regioniniame parke išsibarstęs kaimas, pavienės sodybos, piliakalniai, pilkapai, unikalūs medžiai ir šaltiniai yra apipinti legendomis ir padavimais.

Renginio dalyviams šios vietos mitologinę aurą dar stipriau padės pajausti lietuvių apeiginio folkloro kolektyvas „Kūlgrinda“. Po žygio renginio svečiai turės unikalią galimybę patys sudalyvauti protėvių pagerbimo apeigose įgalinant gamtos jėgas. 

Na, o tuos, kurie neplanuoja eiti į žygį, 17:00 kviečiame atvykti į kolektyvo „Kūlgrinda“ pasirodymą prie Kačėniškės piliakalnio. 

Renginys nemokamas. Registracijos į renginį formą rasite čia

Tiems, kurie negalės atvykti į renginį, suteiksime galimybę stebėti renginio tiesioginę transliaciją su LRT televizijos laidų vedėju, žurnalistu Ignu Krupavičiumi - Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Facebook paskyroje.

SAUgoma ir TAU!