BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

KONCERTAS GAMTOJE – FESTIVALYJE „TEK SAULUŽĖ ANT MARAČIŲ“

Birželio 24 d. 20:30

Renginio plakatas.jpg

Birželio 24 dieną 20.30 val. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kviečia į nemokamą Roko Kašėtos koncertą šalia Nidos švyturio ant Urbo kalno. Rokas Kašėta – kūrėjas ir atlikėjas iš Dzūkijos. Jis kuria autentišką muzikos stilių pavadinimu „Dzūkodelika“. Koncertas užbaigs birželio 22-24 dienomis Nidoje vyksiantį XXIV tarptautinį folkloro festivalį „Tek saulužė ant maračių“.
Atvykusius į festivalį kviečiame pasinaudoti galimybe pasigrožėti Kuršių nerijos nacionaliniu parku, kuris išsiskiria unikaliu kraštovaizdžiu. Tai neabejotinai vertingiausia Lietuvos saugoma teritorija. Kuršių nerija įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Čia saugomas unikalus gamtos darinys – siaura ilga (98 km ilgio) smėlio juosta tarp Baltijos jūros ir Kuršių marių, savitas etnokultūrinis paveldas. Kuršių nerijos pusiasalis sudarytas iš vandens srovių sunešto ir vėjo perpustyto smėlio. Įdomiausia įvairi didžiųjų kopų grandinė, besitęsiasi beveik per visą Kuršių neriją.
Kuršių nerija išsiskiria savitu kraštovaizdžiu, augalija ir gyvūnija. Tai Nerijos didysis kopagūbris, senosios parabolinės kopos ties Juodkrante, pilkosios kopos tarp Juodkrantės ir Pervalkos, pustomos Parnidžio ir Sklandytojų kopos, užpustyti senieji dirvožemiai, taip pat pajūrio ir pamario palvės, kupstynės gamtiniai kompleksai, apsauginis pajūrio kopagūbris.
Kuršių nerija pasižymi specifinėmis gamtinėmis buveinėmis, kurių apsauga Lietuva įpareigota rūpintis. Kuršių nerijos nacionalinis parkas įtrauktas į Europos saugomų teritorijų tinklą Natura 2000. Čia siekiama išsaugoti būdingas ir retas augalų bei gyvūnų rūšis, kurios reikšmingos visos Europos biologinei įvairovei.
O tuos, kurie negalės atvykti į koncertą, 20:30 kviečiame stebėti tiesioginę renginio transliaciją su LRT Radijų laidų vedėju, žurnalistu Edvardu Kubiliumi Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Facebook paskyroje. https://fb.me/e/bTQrSEWVC


SAUgoma ir TAU!

Renginio vieta