BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

BALINIŲ VĖŽLIUKŲ SUGRĮŽTUVĖS

Birželio 20 d.

Balinis vezlys.jpg


Birželio 20 d. Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcija kartu su Lietuvos zoologijos sodu kviečia visus besidominčius į vėžliukų sugrįžtuves Metelių regioniniame parke. Į gimtuosius namus grįžta balinių vėžlių jaunikliai. Daugiau informacijos ieškokite Metelių regioninio parko FB paskyroje. 

Balinis vėžlys – vienintelė vėžlių rūšis, gyvenanti Lietuvos gamtoje. Šie gyvūnai įrašyti ir į tarptautinę, ir į Lietuvos raudonąsias knygas, jie saugomi visose Europos Sąjungos šalyse. Prieš šimtą metų šie vėžliukai gyveno visoje Lietuvos teritorijoje, bet pradėjus aktyviai melioruoti laukus, jų buveinės sunaikintos.

Gausėjant balinių vėžlių populiacijai gamtoje, Metelių ir Veisiejų regioninių parkų darbuotojams vis lengviau rasti balinių vėžlių kiaušinių dėtis, iš kurių išsiritusiais vėžliukais pirmaisiais, sunkiausiais, jų gyvenimo metais rūpinasi zoologijos sodo specialistai.

Vasarą balinių vėžlių jaunikliai vėl paleidžiami į įšilusias Dzūkijos balas.