BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

Žemaitijos nacionalinio parko lankytojų centras

Didžioji g. 8, Plateliai, Plungės r.
56.042, 21.815
Kaip atvykti?
  • Platelių lankytojų centras
  • Žemaitijos NPD Platelių lankytojų centras
  • 35_Plateliu LC ekspozicija. D. Abrutes n.jpg
  • 35_Plateliu LC ekspozicija. D. Abrutes nuotr.jpg
  • 35_Plateliu LC ekspozicija.D.Abrutes n.jpg

Ekspozicija „Žemaitijos žemės slėpiniai“ (Didžioji g. 8, Plateliai, Plungės r.). Ekspozicijos dalyje „Keliaukime aplink Platelių ežerą“ galima susipažinti su šio ežero susiformavimu, dugno reljefu, salomis, povandeniniu pasauliu, vandens pramogomis, lankomomis nacionalinio parko vietomis, pėsčiųjų ir dviračių takais. Ekspozicijos dalis „Pasėrokoukem žemaitėškā“ pristato išskirtinį kultūros paveldą (tradicines Užgavėnes ir Jonines, du Kryžiaus kelius, žemaičių tarmę). Čia galima pasimokyti žemaitiškų žodžių ir posakių, magnetinėje lentoje pagal ornamentus sudėliojant lietuviškų ir žemaitiškų žodžių atitikmenis. Gamtos ekspozicijoje vilko pėdsakais galima keliauti po paslaptingą naktinį mišką, kuriame pamatysite ne tik šį plėšrūną, bet ir kitus gyvūnus, išgirsite jų balsus. Pabandykite atpažinti įvairius augalus pagal jų kvapą. Įvairūs paukščiai savo giesmėmis mus žadina skirtingu laiku – jie tarsi suka laikrodžio rodykles. Atpažinti grybus padės grybų knyga. Medžių rūšis galite mėginti atspėti pagal medieną, lapus ir žievę, pievose pasidžiaugti spalvingais ir įvairiais augalais, drugeliais bei vabalais. Pristatomi ir nacionalinio parko vandenų gyventojai: ūdra, gulbės: giesmininkė ir nebylė, dančiasnapiai, klykuolės, didžiosios antys, kiti vandens paukščiai, pelkėje – bebras ir jo „trobelė“.

Ne turizmo sezono metu (nuo spalio 1 d. iki balandžio 30 d.) lankytojų centras dirba:

I-IV  8.00 - 17.00 (pietų pertrauka: 12.00 - 12.45)

V     8.00 - 15.45 (pietų pertrauka: 12.00 - 12.45)
VI   10.00 - 15.00 (be pietų pertraukos)
Poilsio dienos: šeštadienis, sekmadienis.

Turizmo sezono metu (nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d.) lankytojų centras dirba:

II-V       9.00 - 18.00 (pietų pertrauka: 12.00 - 12.45) 
VI        10.00 -15.00 (be pietų pertraukos)
Poilsio dienos: sekmadienis, pirmadienis.

Lankytojų centras ir jame esanti ekspozicija nedirba šių švenčių dienomis: Naujųjų metų dieną (sausio 1 d.)per Velykas (sekmadienį, pirmadienį); visų Šventųjų dieną ir Vėlinių dieną (lapkričio 1, 2 d.); Kūčių dieną (gruodžio 24 d.); per Kalėdas (gruodžio 25-26 d.).

Prieššventinę dieną dirbama viena valanda trumpiau.

 

Interneto svetainė