BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

Užlieto Nemuno slėnio ekspozicija

Leonavas, Taurakiemio sen., Kauno rajonas 54.827683, 24.203515
54.828, 24.204
Kaip atvykti?
  • IMG_2524.JPG
  • IMG_2515.JPG
  • mariu1_n.jpeg
  • mariu2_n.jpeg

Duobakalnyje, prie Kauno marių, pagal architekto Tomo Žutauto projektą įrengtoje modernioje lauko ekspozicijoje lankytojams pasakojama užlietų kaimų istorija: 1959 metais pastačius Kauno hidroelektrinę ir užtvenkus Nemuną, jo slėnis virto 6350 ha dydžio mariomis. Iš būsimų marių dugno iškelta daugiau kaip 700 sodybų. Marios pasiglemžė miškus ir piliakalnius. Vis dėlto, atmintis apie gyvenimą marių dugne dar gyva. Lauko ekspozicija įrengta remiantis senųjų gyventojų prisiminimais.

Informaciniuose stenduose patalpintos senos fotografijos, buvusio ir esamo kraštovaizdžio nuotraukos, 19 „namukų-stendų“ lankytojai gali paskaityti apie gyvenimą prie Nemuno – sielių plukdymą, kaimuose gyvenusių žmonių tradicijas ir amatus, apie unikalias gamtos vertybes – rėvas, paukščių salas ir kt. 

Stenduose yra QR kodai, kuriuos atvėrus, galima pasiklausyti „dugniečių“ dainų, pasakojimų, legendų. Jais patogu naudotis regėjimo negalią turintiems žmonėms, takas pritaikytas ir žmonėms su judėjimo negalia. Nuo automobilių kelio iki ekspozicijos veda keliukas per pievą. 

Į bendrą kompoziciją sujungti pagrindiniai Kauno marių kraštovaizdžio simboliai – atodangos ir piliakalniai.

Interneto svetainė