BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

Šventos pilkapynas

55.202, 26.211
Kaip atvykti?
  • 3I9A9347.jpg
  • 3I9A9350.jpg
  • IMG_5326.jpg
  • IMG_5760.jpg

Pilkapynai – tai protėvių kapai, Jie buvo suformuoti, kai protėviai virš laidojamų mirusiųjų supildavo aukštą sampilą. Šventos miške yra išlikę 35 pilkapiai, kurių sampilų skersmuo yra 6–12 m, o aukštis apie 0,5 metro. 

Prie pilkapio pagrindo dažnai yra ratu sudėtų akmenų. Tai – vainikai, kurie, pagal senovės žmonių tikėjimą turėjo mirusiuosius apsaugoti nuo piktųjų dvasių. Šios vietovės pilkapių pagrinde aptinkamas ir pelenų sluoksnis, rodantis atliktas ugnies apeigas. 

Didžiausi pilkapiai yra šiaurės vakarinėje pilkapyno dalyje. Du pilkapius tyrė archeologai. Viename jie rado žirgo griaučius, kitame – degintinį žmogaus kapą. Aptiktos įkapės rodo, kad šiame Šventos pilkapyne protėviai buvo laidojami IX–XII amžiuje.

Pilkapyną galima pasiekti važiuojant keliu Švenčionys-Ignalina, pasukus Šventos kaimo link. Pravažiavus kaimą keliaukite toliau ir vadovaukitės kelyje esančia nuoroda.