BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

Stūglių piliakalnis

55.188, 26.221
Kaip atvykti?
  • Stūglių piliakalnis.JPG

Stūglių piliakalnis  yra didelės kalvos viršūnėje. Iš rytų piliakalnį supa bevardžio upelio slėnis, o iš kitų pusių – pelkėtos daubos ir slėniai. Viršūnės aikštelė ovali, pailga, šlaitai statūs. Aikštelėje ir šlaituose archeologai atrado brūkšniuotosios keramikos, akmeninį kirvuką, geležinio peiliuko dalį. Archeologai mano, kad žmonių čia gyventa I tūkst. II tūkst. pr. Kr. ir I tūkst. po Kr.

Stūglių piliakalnį galima pasiekti važiuojant keliu Švenčionys-Ignalina, pasukus Šventos kaimo link. Pravažiavus kaimą keliaukite toliau apie 500 m ir vadovaukitės kelyje esančia nukreipiančia nuoroda ir pasukite į dešinę. Nuvažiavę apie 2 km. miško keliu pasieksite piliakalnį. 

Rekomendacija: kelias mišku sunkiai pravažiuojamas, ypač po lietaus, todėl rekomenduojama iki piliakalnio eiti pėsčiomis su tinkama avalyne.