BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

Sartų regioninio parko lankytojų centras

Vytauto g. 5, Dusetų m., Dusetų sen., Zarasų r. sav.
55.747, 25.841
Kaip atvykti?
  • 14_Sartų regioninio parko Lankytojų centras. Autorius Sartų ir Gražutės RP direkcija.jpg
  • 14_Sartų regioninio parko lankytojų centro ekspozicija.Autorius Sartų ir Gražutės RP direkcija.jpg

Keliaujantys po Sartų regioninį parką ir norintys detaliau susipažinti su jo vertybėmis, tai gali padaryti užsukę į Sartų regioninio parko Lankytojų centrą. Čia įrengta ekspozicija, kurioje galima rasti visapusišką informaciją apie Sartų regioninio parko vertybes. Pagrindinė ekspozicijos tema – Sartų ežeras ir jo kraštovaizdis.
Lankytojų centro ekspozicijoje yra informaciniai terminalai, filmų peržiūros įranga, interaktyvūs stendai, galima išgirsti gamtos garsus, kad lankytojai patirtų tiesioginį gamtos suvokimo jausmą. Galima pamatyti filmuką apie Sartų ežero atsiradimą, regioninio parko simbolį – ausuotąjį kragą. Yra išsami informacija apie gamtos ir kultūros paveldo vertybes.
Atskiras stendas su filmuota medžiaga skirtas žirgų lenktynėms, kurių tradicija Dusetose siekia daugiau kaip 100 metų. Daug dėmesio skirta mažųjų lankytojų „atradimams“ ir edukacijai. Viena patalpa skirta ekspozicijai apie sėlių gentis ir jų gyvenimą. Yra tikra sena medinė valtis su įmontuota garso takelių klausymosi įranga. Čia lankytojas gali atsisėsti ir klausytis sėlių sutartinių, legendų. Ant sienos projektuojamas vaizdas, tarsi plauktum ežeru valtimi. Eksponuojami vyro ir moters manekenai su sėlių aprangos rekonstrukcija.
Sartų ežero idėja ekspozicijoje pateikta naudojant ypatingą medžiagą ir subtilų apšvietimą. Šioje vandens raibuliavimą primenančioje aplinkoje įkomponuota aptakių formų ekspozicinės sienelės, interaktyvūs stalai, senos valtys, irklai, žuvų paveikslai.
Lankytojų centro ekspozicija skirta ne tik pažinti mūsų kraštui, čia esančias gamtos ir kultūros paveldo vertybes, bet ir išmokti saugoti gamtą ir paveldo objektus.

Darbo laikas (nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d.):
II–V 8.00–17.00
VI    9.00–16.45
Pietūs 12.00–12.45

Darbo laikas (nuo spalio 1 d. iki balandžio 30 d.):
I–IV 8.00–17.00
V     8.00–15.45
Pietūs 12.00–12.45

Interneto svetainė