BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

Sartų regioninio parko lankytojų centras

Vytauto g. 5, Dusetų m., Dusetų sen., Zarasų r. sav.
55.747, 25.841
Tel. nr.
El. paštas
Kaip atvykti?
  • 14_Sartų regioninio parko Lankytojų centras. Autorius Sartų ir Gražutės RP direkcija.jpg
  • 14_Sartų regioninio parko lankytojų centro ekspozicija.Autorius Sartų ir Gražutės RP direkcija.jpg

Keliaujantys po Sartų regioninį parką ir norintys detaliau susipažinti su jame esančiomis vertybėmis, tai gali padaryti užsukę į Sartų regioninio parko lankytojų centrą. Čia įrengta ekspozicijų salė, kurioje galėsite gauti visapusišką informaciją apie Sartų regioninio parko vertybes. Pagrindinė ekspozicijos tema – „Unikalus Sartų ežeras“.

Lankytojų centro ekspozicijoje įrengti informaciniai terminalai, filmų peržiūros įranga, interaktyvūs stendai, atkuriami gamtos garsai, kad lankytojai patirtų tiesioginį gamtos suvokimo jausmą.

Ekspozicinėje sienelėje esančiuose monitoriuose galima pamatyti filmuką apie Sartų ežero atsiradimą, regioninio parko simbolį – ausuotąjį kragą. Surasite išsamią informaciją apie gamtos ir kultūros paveldo vertybes, esančias regioninio parko teritorijoje.

Atskiras stendas su filmuota medžiaga skirtas žirgų lenktynėms, kurių tradicija Dusetose siekia daugiau kaip 100 metų.

Daug dėmesio skirta mažųjų lankytojų „atradimams“ ir edukacinei veiklai. Prie stalo pritvirtinti dviračio pedalai, kuriuos sukant generuojama elektros energija, apšviečianti stale įkomponuotą Sartų ežero formą.

Kitas interaktyvus stalas – aktyviam keliautojui. Ant parko žemėlapio palietus aktyvias zonas, ekrane atsiranda informacija apie pasirinktą lankomą objektą.

Viena patalpa skirta ekspozicijai apie sėlių gentis ir jų gyvenimą. Patalpoje yra tikra sena medinė valtis su įmontuota garso takelių klausymosi įranga. Čia lankytojas gali atsisėsti ir klausytis sėlių sutartinių, legendų. Ant sienos projektuojamas vaizdas, tarsi plauktum ežeru valtimi. Eksponuojami vyro ir moters manekenai su sėlių aprangos rekonstrukcija.

Sartų ežero idėja ekspozicijoje pateikta naudojant ypatingą medžiagą ir subtilų apšvietimą. Šioje vandens raibuliavimą primenančioje aplinkoje įkomponuota aptakių formų ekspozicinės sienelės, interaktyvūs stalai, senos valtys, irklai, žuvų paveikslai.

Lankytojų centro ekspozicija skirta ne tik pažinti mūsų kraštui, čia esančias gamtos ir kultūros paveldo vertybes, bet ir išmokti saugoti gamtą ir paveldo objektus.

DARBO LAIKAS

Turizmo sezono metu (nuo balandžio 1 d. iki rugsėjo 30 d.):

II–V 9:00–18:00

VI 8.45–16:30

Pietų pertrauka 13:00–13:45

 

Spalio mėnesį dirbame:

II–V 8:00–17:00

VI 10:00–15:00

Pietų pertrauka 12:00–12:45

 

Dienomis prieš valstybines šventes dirbame viena valanda trumpiau.

Valstybinių švenčių dienomis nedirbame.

 

Lankytojų centro pritaikymas neįgaliesiems: pritaikytas, iš kiemo pusės yra pandusas.

Interneto svetainė