BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

Liepų pavėsinė

55.193, 26.203
Kaip atvykti?
  • IMG_0008.jpg
  • Liep+ pav+sin+ 0001.jpg
  • Lama, Liep╓ pav╙sin╙.jpg

1925 m. Šventos dvaro valdose, kurios priklausė lenkų dvarininkams Civinskiams, buvo pasodinta 30 liepų. Medeliai buvo sodinami ratu, vienas šalia kito, kad įgautų pavėsinės formą. Dvaro savininkai, norėdami, kad liepų pavėsinė būtų taurės pavidalo, kas ketvirtą medį lenkė į išorinę pusę, prie šakų pririšdami sunkius svarsčius, dėl kurių svorio keitėsi kamienų augimo kryptis. Šioje liepų pavėsinėje dvaro šeimininkė Marija Civinskienė mėgdavo priimti svečius, ilsėtis, gerti arbatą. Sunkiai sirgusi moteris liepdavo samdiniams išnešti ją į pavėsinę ir ištisomis dienomis gulėdavo po liepų lajomis... Dabar čia beliko 17 medžių.

Pavėsinę galima pasiekti važiuojant keliu Švenčionys-Ignalina, pasukus į Šventos kaimą. Vadovaujantis  kelyje esančia nuoroda pasieksite pavėsinę.

Liepų pavėsinėje laukiami ir judėjimo negalią turintys žmonės. Kelio danga – asfaltas, trinkelės.