BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

Kačėniškės piliakalnis

55.221, 26.262
Kaip atvykti?
  • Piliakalnis bunda.jpg
  • DJI_0031-HDR.jpg
  • DJI_0004-HDR.jpg
  • DJI_0085-HDR.jpg

Kačėniškės piliakalnis – išskirtinė Čiūlėnų kalvyno struktūra. Jis įrengtas vakariniame Mergežerio krante, pailgame gūbryje, kurį supa ežeras ir pelkėtos žemumos. Piliakalniui didybės suteikia statūs, maždaug 20 metrų aukščio šlaitai.

Nuo piliakalnio viršūnės atsiveria vaizdas ne tik į ežerą, bet ir į kitame krante sustingusias Švenčionių aukštumos bangas. Nors viršūnės apaugusios mišku, bet medžiai vaizdžiai atkartoja žemės išgaubtumą.

Piliakalnį archeologai žvalgė 1958 ir 2013 metais. Jie pastebėjo du kultūrinio sluoksnio horizontus ir padarė išvadą, kad piliakalnis buvo apgyvendintas dviem etapais – vėlyvosios brūkšniuotosios keramikos laikotarpiu, I tūkst. pr. Kr. pabaigoje bei ankstyvosios grublėtosios keramikos periodu, I tūkst. pradžioje – viduryje.

Piliakalnis pritaikytas lankymui. Čia įrengti takai, mediniai laiptai, atokvėpio vietos su suoliukais ir laužavietėmis, dviračių stovai. 

Kačėniškės piliakalnį galima pasiekti važiuojant keliu Švenčionys-Ignalina, pasukus Šventos kaimo link. Toliau važiuojant apie 7 km iki Garnių k. Čia įrengta erdvi automobilių stovėjimo aikštelė, o link piliakalnio veda pažintinis takas.

Rekomendacija: naudojant navigaciją į paiešką veskite ,,Kačėniškės piliakalnio pažintinis takas".