BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

Adamavo ąžuolas

55.175, 26.276
Kaip atvykti?
  • Adamavo -+uolas.jpg
  • IMG_0027.jpg

Buvusioje Adamavo dvarvietėje, vakariniame Žeimenėlės slėnio krante šeštąjį šimtmetį skaičiuoja galingas medis, tuo pačiu dvarvietės vardu vadinamas – Adamavo. Šio ąžuolo skersmuo – 2,2 m, aukštis – 26 m. Medžio genetika, augavietės sąlygos ir žmogaus elgesys nulėmė šio šimtmečius skaičiuojančio ąžuolo milžino vertę. Jo kamiene yra drevė, į išorę atsiverianti keturiomis angomis, o pietrytine kamieno puse nuo lajos žemyn leidžiasi didelė žaibo palikta žymė. Kelios apatinės kamieninės šakos yra išdžiūvusios, tačiau apmirusios šakos ir negyva mediena – tai neatskiriama medžio sąsaja su branda. Adamavo ąžuolas – tarsi reliktas, mums primenantis praeitį ir leidžiantis suvokti senovės lietuvių pasaulėjautą bei kupiną pagarbos požiūrį į gamtą.

Ąžuolas lengvai pasiekiamas važiuojant asfaltuotu keliu Švenčionys-Mielagėnai. Nuvažiavę 9 km vadovaukitės kelyje esančia nuoroda ir pasukite dešinėn. Žvyrkeliu keliaukite apie 0,7 km kol pasieksite automobilių stovėjimo aikštelę. Ąžuolą rasite pėsčiomis perėję nedidelį medinį tiltuką.

Rekomendacija: po stipraus lietaus, kelias sunkiai pravažiuojamas.