BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

ŽIEMĄ APLANKYK 7 SAUGOMŲ TERITORIJŲ VIETAS

Žiemą aplankyk 7 ST vietas.JPG

Iki kalendorinės žiemos pabaigos likus 7 savaitgaliams Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba siūlo aplankyti 7 įdomius ir neseniai pritaikytus lankymui gamtos objektus saugomose teritorijose. 

1.    Punios piliakalnis (Nemuno kilpų regioniniame parke)
2.    Parnidžio kopa (Kuršių nerijos nacionaliniame parke)
3.    Liškiavos piliakalnis (Dzūkijos nacionaliniame parke)
4.    Girnikų kalnas (Kurtuvėnų regioniniame parke)
5.    Rambyno kalnas (Rambyno regioniniame parke)
6.    Žalsvasis šaltinis (gamtos paveldo objektas)
7.    Stelmužės ąžuolas (gamtos paveldo paminklas)

Žiemą galima pažinti gamtą kitaip. Juk kraštovaizdžio neužstoja lapija, galima gožėtis toliais ir medžių siluetų žaisme, kvėpuoti grynu oru, rasti gyvūnų pėdsakus sniege... Gamta nuostabi visais metų laikais, tik reikia norėti ją pažinti.

Siūlomos aplankyti saugomų teritorijų vietos tikrai patiks keliautojams, nes jos neseniai sutvarkytos ir pritaikytos lankymui pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vykdomą projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti".

Prie Punios piliakalnio įrengtas pažintinis takas ir apžvalgos aikštelės. Kelias į Parnidžio kopą Kuršių nerijoje pasipuošė naujais laiptais, originaliais atokvėpio suolais, informaciniais stendais. Dzūkijos nacionaliniame parke esantis Liškiavos piliakalnis irgi atsinaujino laiptais bei meninėmis skulptūromis. 

Atvykę į Kurtuvėnų regioninį parką, į Girnikų kalną lipsite milžinų pėdomis ir patogiais takais, o pakilę prie aukuro grožėsitės kvapą gniaužiančia panorama. Apipintas mitais Rambyno kalnas šiandien lankytojus traukia nuo kalno apžvalgos aikštelių atsiveriančiais vaizdais į Nemuno žemupį ir jo slėnius. 

Gamtos paveldo objektas „Žalsvasis šaltinis“ - giliausias Lietuvos urvas, kur iš smegduobės apačios besiveržiantis požeminis vanduo turi ypatingą žalsvą atspalvį. 

O kada paskutinį kartą buvote prie Stelmužės ąžuolo? Dabar Stelmužės ąžuolas ne tik prižiūrimas dendrologų, bet prie medžio senolio pastatyti originalūs informaciniai stendai. Lankytojai gali tarsi užeiti į Stelmužės ąžuolo vidų, tokiu būdu suvokiant galiūno dydį, ir pasiskaityti įdomios informacijos apie medžio senolio istoriją.

Šią žiemą Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba siūlo aplankyti minėtus septynis įdomius saugomus objektus. Na o pavasarį pakvies į lankytojų itin pamėgtą ir gražiausiu pripažintą Arlaviškių pažintinį taką, kuris irgi atsinaujins. 

Visas sutvarkytas ir naujai pritaikytas lankytinas vietas saugomose teritorijose galima pamatyti Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos tinklalapio skirsnyje „Vykdomi projektai". Reiktų žiūrėti projektus „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti I" ir „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti II".

Nepraleiskite progos likusius žiemos savaitgalius kartu su šeima ar draugais praleisti gamtoje.