BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

ŽEMĖS DIENĄ – DAUGYBĖ ŽALIŲJŲ INICIATYVŲ 

Zemes_diena_Agne.jpg.jpg

Kovo 20-ąją minima Žemės diena. Tai pavasario lygiadienis, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba Žemės dieną mini kiekvienais metais, iškeldama Žemės vėliavą, vesdama žaliąsias pamokas Lietuvos mokyklose, dalyvaudama įvairiose gamtosauginėse iniciatyvose ir renginiuose. 

Žemės dienos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į mūsų planetos skaudulius: intesyvų gamtos resursų naudojimą, taršą ir šiukšlinimą, žaliųjų erdvių mažinimą. Gamtosaugininkai kviečia susirūpinti ir prisiminti, kad žmogus egzistuoja gamtos grandinėje, t.y. žmogus yra ne gamtos valdytojas, o jos dalis. 

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorės Agnės Jasinavičiūtės, Žemės diena turėtų paskatinti kiekvieną iš mūsų susimąstyti, ką darome, kad išsaugotume mūsų vienintelę planetą – ŽEMĘ. Mūsų tikslas – ne tik švarus oras, vanduo ir vaizdingas kraštovaizdis. Mūsų tikslas – pagarba visiems žmonėms ir kitoms gyvoms būtybėms žemėje. 

Dalinamės naudingais patarimais kaip prisidėti prie Žemės išsaugojimo (žr. vizualą).

Žemės diena įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo. Pradėkimo nuo savęs! Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi!