BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

TARP TURIZMO SĖKMINGIAUSIŲ – VALSTYBINĖS SAUGOMŲ TERITORIJŲ TARNYBOS PROJEKTAI

TURIZMO SEKMINGIAUSI.jpg

Du Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos projektai pateko tarp „Turizmo sėkmingiausių“. Tai naujas Akmenos ir Jūros upių apžvalgos bokštas Pagramančio regioniniame parke ir skaitmeninė platforma „SAUgoma ir TAU“, skirta saugomų teritorijų lankymui.

Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ paskelbė šių metų nominantų sąrašą, kuriame pateikti pretendentai, savo veikla ir idėjomis prisidėję prie turizmo skatinimo Lietuvoje. Devyniose apdovanojimų kategorijose varžosi 27 turizmo profesionalų atrinkti nominantai, o balsuoti internetu už savo favoritus galima iki 2024 m. sausio 9 d. - www.turizmo-sekmingiausieji.lt 

„Turizmo sėkmingiausieji“ – jau tradicija tapę apdovanojimai, ne be reikalo vadinami „turizmo oskarais“. Tai vienas svarbiausių Lietuvos turizmo bendruomenės renginių, kuriame įvertinami ryškiausi metų turizmo ambasadoriai, projektai, vietovės, inovacijos ir paslaugų teikėjai. Šis renginys yra vietinio turizmo šventė, kuria organizatoriai siekia padėkoti turizmo bendruomenei už naujas idėjas, skatinančias atrasti, pažinti ir pamilti savo šalį.

Kandidatus apdovanojimams šiais metais galėjo pirmą kartą siūlyti ne tik Lietuvos turizmo asociacijos, bet ir visuomenė. Visus kandidatus vėliau vertino turizmo profesionalų komisija, kuri ir išrinko devynių pagrindinių kategorijų nominantus.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos du projektai pasiūlyti šiose kategorijose: „Sėkmingiausio 2023 metų turizmo projekto Lietuvoje“ ir „Sėkmingiausio 2023 metų žiniasklaidos projekto“.

„Sėkmingiausio 2023 metų turizmo projekto Lietuvoje“ kategorijoje išsiskyrė trys pretendentai: Akmenos ir Jūros upių apžvalgos bokštas Pagramančio regioniniame parke, NATOstogos Kaune“ ir naktinė Kryžių kalno ekskursija.

Šių metų vasarą atidarytas Akmenos ir Jūros upių apžvalgos bokštas tapo tikru traukos objektu – jį jau aplankė apie 60 tūkst. keliautojų tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio. Dviejų upių santakoje iškilęs bokštas atveria vaizdingą Pagramančio regioninio parko panoramą. Projektą inicijavo Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ir įgyvendino kartu su Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos Pagramančio regioninio parko grupe.

„Sėkmingiausiu 2023 metų žiniasklaidos projektu“, skatinančiu keliones į Lietuvą arba Lietuvoje, pretenduoja tapti leidinys „Best in Travel 2024“, LRT televizijos laida „Vasara prie piliakalnio“ ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos skaitmeninė platforma „SAUgoma ir TAU“, padedanti atsakingai planuoti keliones saugomas teritorijas.

„Gerbti ir atsižvelgti – apie žemę ir vandenį, čia augančius ir gyvenančius augalus ir gyvūnus galvoti kaip apie turinčius tokias pat teises būti čia“. Tokie žodžiai pasitinka visus, ieškančius informacijos apie saugomas teritorijas tinklapyje www.saugoma.lt ar socialinio tinklo Facebook profilyje „SAUgoma ir TAU“. Šiemet Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba finalizavo projektą, kurio metu sukūrė minėtas skaitmenines platformas bei mobiliąją aplikaciją „SAUgoma ir TAU“ su tikslu padėti susiplanuoti keliones po nacionalinius ir regioninius parkus, rezervatus, draustinius ir kitas saugomas teritorijas, keliauti atsakingai ir tvariai.

Atiduoti savo balsą už nominantus galima internetu - www.turizmo-sekmingiausieji.lt . Balsavimas vyks iki 2024 m. sausio 9 d.

Daugiausia balsų surinkę nugalėtojai bus paskelbti 2024 m. sausio 26 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, tarptautinės turizmo parodos „ADVENTUR 2023“ atidarymo ceremonijos metu.