BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

ŠKĖVONIŲ GŪBRIO PAŽINTINĮ TAKĄ ĮVERTINO BENDRUOMENĖ

Škėvonių gūbrio takas_3.jpg

Škėvonių gūbrio pažintinio tako atnaujinimo projektas buvo pripažintas Birštono krašto „Metų projektu“. Įteiktas simbolinis paukštis įrodo, kad vietos bendruomenė puikiai įvertino šį projektą. 

2023 m. vasarą atvertas naujai pritaikytas lankymui Škėvonių gūbrio pažintinis takas tapo patogus lankytojams, norintiems pasigrožėti Nemuno ir jo pakrančių panorama. Takas pritraukia daugiau lankytojų, o tai skatina vietos verslumą.

Lankytojų saugumui pakeistos nusidėvėjusios ir dalinai apirusios apžvalgos aikštelės konstrukcijos, šlaitų atitvarai. Škėvonių gūbrys tapo patogiau pasiekiamas pėsčiomis ar dviračiu. 

Gūbryje slepiasi įspūdingo grožio Škėvonių atodanga, kuri yra tarsi Škėvonių gūbrio pjūvis. Įgaubtame dešiniajame Nemuno krante atodanga tęsiasi daugiau nei pusę kilometro, o jos aukštis siekia 31 metrus. Atodangoje matomi ryškūs dviejų paskutiniųjų ledynmečių ir tarpledynmečių nuogulų sluoksniai.

Pažintinį taką papildė atokvėpio vietos, 10 metrų ilgio gūbrio maketas su iš akmenų suformuota Nemuno kilpa-takeliu. Įrengtas ir lankytojų srautų skaičiuotuvas, registruojantis įeinančių ir išeinančių žmonių srautą.

Škėvonių gūbrio pažintinio tako atnaujinimo projektą iniciavo Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ir įgyvendino kartu su Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcija bei Birštono savivaldybe. 

Garbingą bendruomenės apdovanojimą – simbolinį paukštį – atsiėmė Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos Nemuno kilpų regioninio parko grupės patarėja Viktorija Strampickaitė.

Prienų ir Birštono laikraščio „Gyvenimas“ šventė – tradicinis renginys, kurio metu pagerbiami labiausiai nusipelnę žmonės, prasmingiausi darbai, dėkojama visiems, puoselėjantiems tradicijas, garsinantiems  kraštą pasiekimais. Spaudos leidinio skaitytojai turi galimybę „Metų projekto“ rinkimuose atiduoti savo balsą už, jų nuomone, prasmingiausius nuveiktus darbus ar svarbiausias praėjusių metų iniciatyvas.

Parengta pagal Dzūkijos - Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos informaciją