BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

SAVAITGALĮ UŽSUKITE Į PANEMUNIŲ REGIONINIO PARKO LANKYTOJŲ CENTRĄ

Panemuniu rp lc.jpg

Žada puikius saulėtus orus, tai šį savaitgalį kviečiame suplanuoti išvyką į Panemunių regioninį parką ir pradėti kelionę nuo lankytojo centro. Aplinkui daug pilių, dvarų, piliakalnių ir nuostabios rudeniško gamtos su šalia tekančiu Nemunu, tad lankytojų centre galite pasidomėti ir susiplanuoti įdomų maršrutą. 

Unikali ekspozicija įkurta trečią šimtmetį skaičiuojančioje karčiamoje. Kadaise čia lankydavosi keliautojai, kurie stabtelėdavo užkąsti ar pernakvoti, o šiuo metu karčiama vėl atvira lankytojams, tik jau edukaciniais ir informaciniais tikslais. 

Lankytojų centro ekspozicijoje „Nemunas ir gyvenimas prie jo“ lankytojai turi galimybę susipažinti ne tik su šio pastato autentiškumu, tačiau ir su gyvąja Panemunių regioninio parko gamta bei kultūros vertybėmis. Nors ir būnant po stogu, lankytojai gali išgirsti griežlių ar mažųjų žuvėdrų balsus, taip pat ir daug kitų balsų (ir ne tik paukščių). 

Jei norite susipažinti su senaisiais, dalinai jau išnykusiais Nemuno amatais – geresnės vietos už Panemunių regioninio parko lankytojų centrą nerasite. Vežiminėje smuklės dalyje lankytojai gali atrasti senuosius Nemuno krašto amatus – laivybą, žvejybą, sielininkystę. Kad nebūtų nuobodu – čia lankytojų laukia ir nemažai pramogų, nuo galimybės „plaukti“ valtimi iki žinių patikrinimo testo!

Panemunių regioninio parko lankytojų centro ekspozicija įtraukia tiek vaikus, tiek suaugusiuosius, yra interaktyvi ir pritaikyta visai šeimai. 

Lankytojų centras iki rugsėjo 30 d. dirba ir šeštadieniais bei sekmadieniais nuo 10 iki 15 val. 

Aplankę lankytojų centrą, susiplanuosite tolimesnį maršrutą po Panemunių regioninį parką.