BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

ŠALTUOJU LAIKOTARPIU TVARKOMAS ZERVYNŲ ĄŽUOLAS 

Zervynų ąžuolas.JPG

Dzūkijos nacionaliniame parke tvarkomi ypatingi medžiai – saugomi gamtos paveldo objektai. Arboristai naujų galių tikisi pridėti puikiajam Zervynų ąžuolui, kuris valstybės saugomas dar nuo 1960 metų. 

Zervynų ąžuolas auga Varėnos rajone, Dzūkijos nacionaliniame parke, Ūlos kraštovaizdžio draustinyje, Zervynų kaime. Ąžuolas auga privačiame kieme, bet sodybos šeimininkai mielai sutiko, kad valstybės saugomas gamtos paveldo paminklas būtų tvarkomas.

Arboristų komanda atliko Zervynų ąžuolo priežiūros darbus. Redukuota ir jungtimis stabilizuota laja tapo atsparesnė lūžimui, o įterptos trąšos su mikroelementais padės medžiui išlaikyti gyvybingumą. Arboristo Renaldo Žilinsko nuomone, taip Zervynų ąžuolui buvo padovanota bent penkiasdešimt metų gražaus žaliavimo.

 Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija Zervynų ąžuolą tvarkė iš Aplinkos apsaugos rėmimo lėšų.