BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

ORGANIZUOJANT RENGINIUS GAMTOJE BŪTINA LAIKYTIS REIKALAVIMŲ

Lankytojai.JPG

Artėjant vasarai prasideda ir renginių sezonas. Gamtosaugininkai primena, kokių gamtosauginių reikalavimų reikia laikytis renginių organizatoriams ir jų dalyviams. Renginiai privalo būti draugiški aplinkai. 

Vasaros renginiai dažnai vyksta gamtoje, festivalių teritorijose statomos scenos, įrengiamos maitinimo vietos, kempingo zonos ir sanitariniai taškai. Festivalių organizatorius ir lankytojus gamtosaugininkai ragina pramogauti atsakingai – nežaloti augalų, neteršti aplinkos, netrikdyti gyvūnų.

Organizuojant renginį, reikėtų atkreipti dėmesį į konkrečios vietos gamtinę aplinką ir tuo metu vykstančius procesus gamtoje, pvz. paukščių perėjimo metu vengti triukšmingų renginių, veiklas pritaikyti prie tai vietai (nacionaliniam ar regioniniam parkui, rezervatui, draustiniui ar kt.) keliamų reikalavimų. Aplinkosaugininkai ragina tausoti augalus, ypač – saugomų rūšių

Jeigu nacionaliniame ar regioniniame parke vyksta didelės apimties renginiai (daugiau kaip 100 dalyvių), reikia suderinti su Saugomų teritorijų direkcija

Reikėtų pasirūpinti tinkamu automobilių parkavimu, kempingo zonų įrengimu nežalojant augalijos. Patogi rūšiavimo infrastruktūra ir aiškus informacijos apie gamtosaugos reikalavimus pateikimas dalyviams padeda festivalio vietą palikti tokią, kokia ji buvo iki renginio.

Automobilius reikėtų parkuoti tik tam skirtose aikštelėse arba kelio pakraštyje, užtikrinus galimybę keliu pravažiuoti kitoms transporto priemonėms.

Statant transporto priemonę kelio pakraštyje, patariama neužvažiuoti ant samanų, kerpių, uogienojų. Važinėjimas automobiliais ir kitomis motorinėmis transporto priemonėmis jiems nepritaikytais keliais bei jų statymas neleistinose vietose žaloja ir naikina žolinę dangą, natūralią miško paklotę, teršia šalia esančius vandens telkinius. 

Automobilius galima statyti ne arčiau nei  25 m nuo vandens telkinio kranto.

Apsistoti poilsiui gamtoje galima tik įrengtuose viešojo naudojimo poilsio objektuose: poilsiavietėse, atokvėpio vietose, stovyklavietėse, kempinguose, kituose rekreacinės paskirties inžineriniuose statiniuose.

Renginio vietoje reikia palaikyti tvarką, nešiukšlinti, šiukšles mesti tik tam skirtose vietose. Šiukšlinant teršiamos gyvūnų ir augalų buveinės. Raginama išmetamas šiukšles rūšiuoti.

Kurti laužus ir naudoti atvirą ugnį galima tik viešojo naudojimo poilsio objektuose įrengtose ir atitinkamai pažymėtose laužavietėse. Neatsakingai mėtomi neužgesinti degtukai ir nuorūkos gali sukelti gaisrą. Be to, nuorūka – viena dažniausiai randamų šiukšlių gamtoje, jos yra toksiškos, ilgai nesuyra, todėl mesti nuorūkų bet kur nereikėtų.

Į renginius nereikėtų vežtis vienkartinės taros, kuri po panaudojimo iš karto tampa atlieka, o stengtis naudoti draugiškesnes aplinkai daugkartinio naudojimo taras.

Negalima gadinti želdinių apsaugos priemonių, poilsiaviečių ir kitos rekreacinės įrangos, informacinių ženklų ir stendų.

Apie gamtosauginius pažeidimus galima pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Kontrolę saugomose teritorijose vykdo Aplinkos apsaugos departamentas, tad galim kreiptis - paštuinfo@aad.am.lt

Parengta pagal Aplinkos apsaugos departamento informaciją