BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

NAUJI SAUGOMŲ TERITORIJŲ PRODUKTO ŽENKLO TURĖTOJAI

ST prod zenklas.jpg

Pirmą kartą Asvejos regioninis parkas praturtėjo Saugomų teritorijų produkto ženklo turėtojais. Ženklas buvo suteiktas iš karto net trijų pretendentų gaminiams ir paslaugoms. 

Pirmasis Saugomų teritorijų produkto ženklas suteiktas mūsų kolegės, dubingietės Vidos Domarkienės ūkio produkcijai – ekologiškai auginamoms daržovėms, vaistažolėms, bei jų gaminiams. Antrasis – Lauros Leškevičiūtės vedamoms ekskursijoms ir edukacijoms. Jos nepaprastos – į Dubingius sugrįžta istorinė Radvilų virtuvė su lankytojų jau spėtu pamilti Radvilų troškiniu, taip pat artėjanti naujiena ekskursijos „iš vandens“ – Asvejos ežeru plauksiančiame laive „Laumaris“.

Parką pažinti žemėje galės lankytojai, keliausiantys su trečiąja Saugomų teritorijų produkto ženklo turėtoja Laura Gerojimaite. Ji ves ekskursijas po Dubingių kraštą – miestelį, Radvilų piliavietę bei miestelio apylinkes. 

Saugomų teritorijų produkto ženklas, kuris vaizduoja etnografinį paukštį, buvo sukurtas 
siekiant atkreipti lankytojų dėmesį į vietinių gyventojų gaminamus produktus ir teikiamas paslaugas. 

Jis padeda atpažinti, kad produktas yra autentiškas, ekologiškas, pagamintas vietos gyventojų, nekenkiant aplinkai ir gyvajai gamtai, palankus žmogaus sveikatai. Šitaip Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija siekia skatinti vietos ekonomiką, sudaryti palankesnes sąlygas regioninių parkų gyventojams, skatinti partnerystę.  

Saugomų teritorijų produkto ženklas skirtas vietos produktų gamintojams, amatininkams, turizmo paslaugų teikėjams ir kitiems vietos gyventojams, savo veikla prisidedantiems prie darnaus vystymosi vertybių plėtojimo saugomose teritorijose.

Saugomų teritorijų produkto gaminių, paslaugų pasiūla įvairi. Tai – medus, žolelių arbatos, uogienės, apgyvendinimo, maitinimo, gido paslaugos, tradicinių amatų dirbiniai, renginiai ir daug kitų. 

Saugomų teritorijų produkto ženklo simbolis yra bendras visoms Lietuvos saugomoms teritorijoms, skiriasi tik parkų pavadinimai. Lietuvoje yra 5 nacionaliniai ir 30 regioninių parkų.

Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos informacija