BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

NAUJAS PAŽINTINIS TAKAS LINK PARNIDŽIO KOPOS

2022-03-24
Parnidzio kopos laiptai.jpg

Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojai nuo šiol galės vaikščioti naujuoju Parnidžio kopos pažintiniu taku, o įžymiąją kopą pasiekti žymiai patogesniais laiptais. Jie ves link apžvalgos aikštelės kopos šlaitu, nuo medinio tako atsivers puikios kraštovaizdžio panoramos. Tai jau ketvirta laiptų į Parnidžio kopą vieta. 

Parnidžio kraštovaizdžio draustinis pasižymi estetiškai vertingu kraštovaizdžiu, kuriame išryškėja šiaurinėje dalyje kalnapušėmis apželdintas, pietinėje – pustomas smėlio kopagūbris. Tai vienintelė vieta nacionaliniame parke, kur iki šiol išlikusi pustomų kopų grandinė, todėl, projektuojant naujuosius laiptus, siekta maksimaliai prisiderinti prie dabartinio kopos reljefo toje vietoje, kur smėlio pustymo rizika mažiausia.

Lankytojai naujojo tako panoramomis galės grožėtis net keturiose regyklose. Kad naujoji infrastruktūra (laiptai, regyklos, takai) kuo ilgiau tarnautų, jų statybai buvo naudojama maumedžio mediena.

Nuo Neringos sporto mokyklos iki Parnidžio kopos viršūnėje esančio Saulės laikrodžio besidriekiančio tako poilsio salelėse įrengti 22 naujų įvairių formų suoliukai, meninis-interakcinis „Supilk kopą“ akcentas, Parnidžio draustinio riboženkliai ir 6 informaciniai stendai apie kraštovaizdžio išskirtinumą ir istoriją. 

Beveik tris dešimtmečius tarnavę senieji į Parnidžio kopą vedusieji laiptai jau yra užtverti ir netrukus bus išmontuojami. 

Parnidžio kopa – pustoma smėlio kopa Nidoje. Į šiaurę nuo kopos stūkso Urbo kalnas, į pietus – tarpkopinė raguva, vadinamasis Tylos arba Mirties slėnis.  Rytuose kopos šlaitai remiasi į Kuršių marias. Pietinė kopos dalis apželdinta kalnų pušimis. Parnidžio kopa įeina į baltųjų kopų masyvą. Šios kopos taip vadinamos dėl šviesų atspalvį smėlynams suteikiančio kvarco. Manoma, kad Parnidžio kopos pavadinimas kilęs nuo frazės - „perėjusi per Nidą“.

Parnidžio kopos pažintinio tako įrengimas – viena iš projekto „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti (II)“ įgyvendinamų veiklų, finansuojamų pagal ES fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto priemonę „Saugomų teritorijų ir valstybinės reikšmės parkų tvarkymas, pritaikymas lankymui“.

Projekto vykdytojas - Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, projekto partneriai: Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija ir Neringos savivaldybė.