BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

NAUJA PARAMOS SIUNTA UKRAINOS SAUGOMOMS TERITORIJOMS

Esame_kartu.jpg

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ir Saugomų teritorijų direkcijos siunčia naują paramos siuntą Ukrainos saugomoms teritorijoms. Neseniai buvo perduoti visureigiai, o dabar keliauja kompiuteriai, elektros generatoriai, motoriniai pjūklai, krūmapjovės ir kitos gamtosaugai reikalingos priemonės. 

Ryšiai su Ukrainos saugomomis teritorijomis užmegzti jau senokai. Saugomų teritorijų atstovai lankėsi Ukrainos nacionaliniuose parkuose, vėliau ukrainiečiai svečiavosi Lietuvos saugomose teritorijose ir sėmėsi patirties. Jų vizito metu perduoti visureigiai ir kita techninė pagalba jau pasiekė Ukrainą. Šiandien Ukrainai vėl reikia mūsų pagalbos.

Artimiausiomis dienomis į Ukrainos saugomas terirtorijas iškeliaus nemažai technikos, kuri reikalinga vykdyti gamtosaugines priemones. Tai krūmapjovės, vejapjovės, motoriniai pjūklai, dronai. Tikimasi, kad ekologams ir kitiems specialistams bus patogiau gamtoje vykdyti monitoringus bei kitas gamtosaugines užduotis. 

Taip pat Ukrainos saugomoms teritorijoms bus padovanota elektros generatorių, kompiuterių, higienos priemonių ir krovininis mikroautobusas, kuris ir nuveš minėtus daiktus. 

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos darbuotojai paaukojo Ukrainos saugomoms teritorijoms apie 2000 eurų asmeninių lėšų, už kurias buvo nupirktos higienos priemonės.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba žada konsultuoti Ukrainos Šiaurėje Rivne regione (netoli sienos su Baltarusija) esančio nacionalinio parko „Puščha Radzivila" direkciją, kaip tvarkyti saugomą teritoriją, kaip ženklinti, įrengti pažintinius takus, įkurti nacionalinio parko lankytojų centrą su įdomia ekspozicija, dirbti gamtosauginio švietimo srityje.

Ukrainoje yra 50 nacionalinių parkų. Didžiausias nacionalinis parkas - Aukštutinės Pobožės, esantis Chmelnickio srityje (daugiau nei 100 000 hektarų), o mažiausias yra Derman-Ostroh nacionalinis parkas (apie 5500 hektarų). Bendra nacionalinių parkų teritorija yra daugiau nei 1 milijonas hektarų. Dauguma saugomų teritorijų yra Ukrainos vakarinėje dalyje. 

Ukrainos saugomos teritorijos apima ne tik nacionalinius parkus, bet ir regioninius kraštovaizdžio parkus, draustinius, rezervatus, gamtos paminklus, saugomus objektus ir buveines.