BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

KURŠIŲ GENTIES VARTUS PRAVĖRUS

2022-08-02
Kartenos festivalis 9 (002).JPG

Šiais metais jau septintą kartą Salantų regioniniame parke Kartenoje vyksta festivalis „Kuršių genties vartus pravėrus“. Kuo bus išskirtinis šių metų renginys? Pėsčiųjų žygis, koncertai, ugnelių piešinys ant Kartenos piliakalnio, pažintis su kuršių istorija ir papročiais – vis tai laukia lankytojų.

1992 m. buvo įsteigtas Salantų regioninis parkas, kurio steigimo tikslas – išsaugoti, puoselėti ne tik gamtines vertybes, bet ir kraštovaizdžio kompleksus, kurių neatskiriama dalis yra materialus ir nematerialus kultūros paveldas. 2022 metais minimas Salantų regioninio parko įkūrimo 30-metis, tad šiai progai paminėti dedikuojamas festivalis „Kuršių genties vartus pravėrus VII“, vyksiantis rugpjūčio 5 ir 6 dienomis.

Nuo pat 2016 m. kasmet Kartenoje rengiama atkuriamosios istorijos šventė, atskleidžianti šiose apylinkėse gyvenusių kuršių istoriją, supažindinanti su etninėmis tradicijomis, kultūros paveldo vertybėmis.

Salantų regioniniame parke esantis Kartenos piliakalnio kompleksas yra įtrauktas į Kultūros vertybių registrą ne tik kaip istorinių, archeologinių vertybių turintis objektas, bet ir kaip mitologinis dėl jame išlikusio baltiškojo mitologinio paveldo (mitų ir legendų, mitologinio akmens, vadinamo Laumės kūliu, stebuklingų galių turinčio Abakų (Kartenos Lurdo) šaltinio versmės). Kaip tampriai susijusi mitologija ir dievų bei dievybių kultas su supančia gamta, tai galima pajusti Kartenos festivalyje.

Naujomis, išskirtinėmis kultūros formomis siekiama stiprinti buvusio kuršių genties regiono išskirtinumą, puoselėjant kuršiško krašto įvaizdį, istoriją, persipynusią per amžius su žemaitiškumo tradicijomis.

2022 m. festivalyje didelis dėmesys bus skiriamas jaunimui (LR Seimo paskelbti 2022 m. Lietuvos jaunimo metais), amatininkystei. 2022 m. kaip tik sukanka 245 metai, kuomet Kartena gavo turgaus privilegiją.

Ypatingas dėmesys bus skiriamas Žemaitijos regione praktikuojamoms nematerialaus kultūros paveldo tradicijoms. O kuriamas piliakalnio žvakių piešinys, skambant išskirtinei lietuviškajai muzikai, išskleis visą savo energiją ir sukurs mistinę atmosferą lankytojų akims ir ausims.

Rezervuokite rugpjūčio 5 - 6 d., pasižymėkite savo kalendoriuose! Atvykite prie Kartenos piliakalnio!