BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

KRAŠTOVAIZDŽIO FOTOGRAFIJŲ KONKURSAS, SKIRTAS GEOGRAFIJOS NAKČIAI

Kraštovaizdžio nuotraukų konkursas.png

Nacionalinis saugomų teritorijų lankytojų centras jungiasi prie „Europos geografijos nakties 2021“ renginių ir savo Facebook‘o paskyroje skelbia Lietuvos kraštovaizdžio nuotraukų konkursą. Kviečiame siųsti fotografijas nuo kovo 20 d. iki balandžio 9 d. Gražiausios nuotraukos autorius bus paskelbtas per geografijos naktį ir apdovanotas VSTT įsteigtais prizais.

Europos geografinių asociacijų organizacija (EUGEO), Tarptautinė geografų sąjunga (IGU) ir Lietuvos geografų draugija (LGD) kvietė jungtis prie tarptautinės viešų geografiją populiarinančių renginių platformos „Europos geografijos naktis”.

2021 m. balandžio 9 d. „Geografijos naktis” Lietuvoje vyks 3-ą kartą. Šiais metais dėl sudėtingos Covid-19 pandemijos situacijos renginiai vyks nuotoliniu būdu, tačiau patirti geografijos naudą, pasaulio ir savo krašto pažinimo džiaugsmą tai tikrai neturėtų sutrukdyti.

Kraštovaizdis – tai žmonių suvokiama vietovė, kurios pobūdį nulėmė gamtos ir (arba) žmonijos veiksnių veikimas ir sąveika. Tai vieta, kurią matome, kurią sukūrė gamta ir (arba) žmogus. Natūralaus (t. y. gamtos sukurto) kraštovaizdžio komponentai - tai gyvoji (augalai, gyvūnai) ir negyvoji (vanduo, akmenys, reljefas, oras, dirvožemis) gamta.

Lietuvos gamtinį kraštovaizdį formavo ledynmetis, todėl apie 90 %  Lietuvos saugomų teritorijų yra įsteigtos siekiant išsaugoti ledyno, prieš 10 – 16 tūkst. metų sukurtą vaizdingą kraštovaizdį. Labiausiai kontrastingas yra mūsų etnografinių regionų kraštovaizdis.

Taigi kviečiame šio konkurso metu vaikštinėjant po arčiausiai Jūsų esančią SAUGOMĄ TERITORIJĄ (nacionalinį, regioninį parką ar draustinį) fiksuoti įstabius, kontrastingus bei kartu savitus mūsų krašto vaizdus ir iki balandžio 9 d. siųsti juos mums, el. paštu.: lankytojucentras@vstt.lt arba inga.banyte@vstt.lt.

Kartu su atsiųsta nuotrauka reikėtų nurodyti: saugomos teritorijos pavadinimą (kurioje buvo fotografuota), koordinates, datą (kada daryta nuotrauka), nuotraukos autorių bei telefono numerį.

Linkime nepakartojamų žygių ir akimirkų gamtoje bei primename, jog kiekvienas iš mūsų galime prisidėti prie kraštovaizdžio išsaugojimo – gamtoje elgiantis atsakingai, saugojant gamtą, tausojant gamtos išteklius, remiant saugomas teritorijas.