BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

JŪRINIŲ ERELIŲ JAUNIKLIAI - JAU DIDELI

Jurinis erelis.jpg

Daugiau kaip 20 metų Kauno marių ir Sartų regioninių parkų apylinkėse žieduojami jūrinių erelių jaunikliai. Tai bendras darbas su Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus ir Gamtos tyrimų centro mokslininkais.

Šalia Sartų ežero plytinčioje Dusetų girioje įsikūrusios net dvi jūrinių erelių poros. Ežeringas kraštovaizdis, atokūs brandūs ir žmonių retai lankomi Dusetų girios medynai – puiki aplinka šiems didingiems paukščiams. Nors dažniausiai jūriniai ereliai jauniklius užaugina tik viename iš lizdų, šiemet ereliukai auga abiejuose lizduose.

Jūriniai ereliai labai pamėgo ir Kauno marių apylinkes. Marių pakrančių miškai, galingos lizdams tinkamos krauti pušys ir maisto gausa kasmet teikia puikias sąlygas net šešioms šių paukščių poroms. Kol kas ornitologai patikrino ne visus lizdus, o tikrintuose auga nuo 1 iki 3 jauniklių.

Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos informacija ir nuotrauka