BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

JAUNŲJŲ TYRĖJŲ KONFERENCIJA 2021 ĮVYKO

NUOTRAUKA STRAIPSNIUI (PO KONFERENCIJOS).png

Balandžio 15 d. įvyko jau antroji konferencija „JAUNŲJŲ MOKSLININKŲ TYRIMAI LIETUVOS SAUGOMOSE TERITORIJOSE 2021“. Naudojantis „TEAMS“ virtualia platforma, buvo galima išklausyti įvairių sričių jaunųjų tyrėjų mokslinius  pranešimus bei kviestinių pranešėjų pristatymus mokslo saugomose teritorijose temomis. Po konferencijos vyko diskusija su VSTT specialistais, universitetų dėstytojais bei studentais.

Saugomos teritorijos tai neįkainojamų planetos vertybių saugyklos. Lietuvoje jose saugome vertybes kompleksiškai: gamtos ir kultūros paveldą bei kraštovaizdžių įvairovę. Moksliniai tyrimai neabejotinai užima reikšmingą vietą, bandant pažinti ir užtikrinti dar veiksmingesnę Lietuvos nacionalinių, regioninių parkų ir rezervatų vertybių apsaugą. 2021 metai yra ypatingi dar ir tuo, jog šiais metais minime Lietuvos nacionalinių parkų 30-metį.

Jau antrus metus organizuojamos konferencijos tikslas – pristatyti mokslinius tyrimus, vykdomus įvairių sričių studentų, jaunųjų mokslininkų, tyrėjų visoje Lietuvoje bei paskatinti būsimųjų ir esamų saugomų teritorijų specialistų bendradarbiavimą.

Visos 2021 m. vykusios konferencijos 3 dalių vaizdo įrašus galite rasti Nacionalinio ST lankytojų centro facebook paskyroje, o jaunųjų mokslininkų skaitytų pranešimų TEZIŲ rinkinį jau greitai VSTT svetainėje.

Įprasta, jog saugomose teritorijose vykdomi tyrimai daugiausiai siejasi su geografijos ar biologijos, ekologijos mokslais, tačiau registruotis į konferenciją tai pat buvo kviečiami ir būsimi istorikai, kultūrologai, teisės, turizmo ar rekreacijos sričių specialistai, kurių tiriamųjų darbų temos siejasi su saugomomis teritorijomis.

2021 metų konferencija nustebino specialiai konferencijai parengtais, kviestiniais pranešimais, kuriuos skaitė VSTT Metodinio analitinio centro gamtosaugos ekspertė (ornitologė) dr. Gintarė Grašytė bei VDU dėstytojas, vadovavęs nemažai geografijos krypties baigiamųjų darbų, susijusių su saugomomis teritorijomis lekt. Marijus Piliackas.

Tai pat išgirdome studentų ir jaunųjų mokslininkų pranešimus iš tokių sričių kaip geografija ir kraštotvarka, biologija, ekologija bei aplinkotyra, biologinė įvairovė, kultūrologija. Konferencijos metu leidomės į mokslinę kelionę po Anykščių, Pajūrio, Kėdainių, Kuršių nerijos, Panevėžio ir kitas Lietuvos vietoves, esančias saugomose teritorijose, o tuo pačiu dar kartą atsigręžėme į jauno mokslo svarbą Lietuvos saugomoms teritorijoms.

Studentai ir jaunieji mokslininkai susilaukė nemažai patarimų iš įvairių sričių saugomų teritorijų specialistų, o VSTT sistemos darbuotojai susipažino su jaunųjų tyrėjų vykdomais tyrimais. Tikimės, jog konferencijos metu užgimusios idėjos liks nepamirštos, o mokslo ir saugomų teritorijų bendradarbiavimas kasmet tik stiprės.

Džiugu, jog renginio tradicija tęsiama bei sulaukia vis didesnio populiarumo ne tik tarp saugomų teritorijų specialistų ar mokslininkų, bet ir plačiosios visuomenės. Šiųmetinės konferencijos klausėsi daugiau nei 150 virtualių svečių iš visos Lietuvos.

Dėkojame visiems dalyviams ir nekantriai laukiame susitikimo po metų!