BDAR

Privatumo politika

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) gerbia Jūsų teisę į privatumą ir asmens duomenų apsaugą, todėl tvarkydama Jūsų asmens duomenis laikosi teisėtumo ir sąžiningumo bei kitų principų.

Plačiau

EUROPOS PARKŲ DIENA MINIMA GAMTOSAUGINĖMIS INICIATYVOMIS

Europark diena.png

Gegužės 24 d. – Europos parkų diena. Ši data minima kasmet, prisimenant, kad 1909 m. gegužės 24 d. Švedijoje buvo įsteigti pirmieji devyni Europos nacionaliniai parkai. 

Šių metų Europarkų dienos šūkis kviečia remtis mūsų šaknimis. Raktinis žodis yra „įsitraukti“.  Į gamtosauginius renginius kviečiamos įsijungti vietos bendruomenės, moksleiviai ir kitos suinteresuotos publikos. Kviečiama imtis įvairių gamtosauginių iniciatyvų – sodinti medžius, stebėti biologinę įvairovę, įtraukti lankytojus į žaliąsias veiklą, organizuoti šiukšlių rinkimo talkas, supažindinti bendruomenes su saugomų teritorijų darbu.

Saugomose teritorijose šiomis dienomis vyksta daug gamtosauginių renginių.

Gegužės 24 dieną, minint Europos parkų dieną, Dzūkijos nacionaliniame parke Merkinėje vyks gamtinė ekskursija. Tai unikali galimybė pažinti Dzūkijos nacionalinio parko Pastraujo ekosistemos gamtinius ypatumus ir įvertinti žmogaus veiklą, išsaugojant bioįvairovę jose. Lankytojai bus supažindinti su Pastraujo mišku ir pievomis, Nemuno salos eksosistemomis. Visi ekskursijos dalyviai gaus Saugomų teritorijų pasą su pirmuoju (Dzūkijos nacionalinio parko) atspaudu. 

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija Europos parkų dienos proga vedė žaliąsias pamokas ir pasakojo apie Europos bei Lietuvos saugomas teritorijas Ylakių gimnazijos moksleiviams. 

Kauno marių regioninis parkas gegužės 24-ąją kviečia paminėti, tvarkant Kauno marių pakrantę. Po švarinimo akcijos dalyviai susipažins su Kauno marių regioninio parko vertybėmis ir jų išsaugojimo svarba Pakalniškių pažintiniame take. 

Sartų regioninis parkas kartu su Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinės mokyklos mokiniais minės Europos parkų dieną, tvarkydami aplinką dviračių trasoje „Tarp Zalvio ir Zalvės“, prie Ilgio ir Čiauno ežerų.

Kviečiame Europos parkų dieną arba vėliau apsilankyti artimiausioje saugomoje teritorijoje – nacionaliniame ar regioniniame parke ir pasidomėti, kas ten saugoma!