BDAR

Региональный парк Варню

  • sietuvos-kulgrinda-5d162eca387a5.jpg
  • satrijos-piliakalnis-5d162d8f1aa5a.jpg
  • bilioniu-piliakalnis-5d162f0b6eda4.jpg
  • medvegalio-piliakalnis-5d162e4cdfcfd.jpg
  • medvegalio-piliakalnis-5d162e487776a.jpg
  • sprudes-piliakalnis-5d162e9084b2e.jpg
  • satrijos-piliakalnis-5d162d6bd407e.jpg
  • aukstagires-pesciuju-dviratininku-takas-5d163032282be.jpg
  • birzuvenu-dvaras-5d163107a8dfc.jpg
  • parsezerio-pazintinis-takas-5d162ffa906a7.jpg
  • parsezerio-pazintinis-takas-5d162ffbc6ac2.jpg
  • sprudes-piliakalnis-5d162e98918af.jpg
  • sprudes-piliakalnis-5d162e9f32e5b.jpg
  • sietuvos-kulgrinda-5d162ed221aad.jpg
  • sietuvos-kulgrinda-5d162eda4d318.jpg
  • varniu-regioninio-parko-lankytoju-centro-ekspozicija-5d162fb5226c5.jpg
  • varniu-regioninio-parko-lankytoju-centro-ekspozicija-5d162fab713b0.jpg

Данные

Год основания

1992 г.

Площадь

33731 гект.

Группа региональных парков


Тел.
Эл. почта
https://zemaitijosstd.lrv.lt/

Steigimo tikslai

Varnių regioniniame parke saugomas Žemaičių centrinio ežeringo kalvyno kraštovaizdis. Jis įsteigtas išsaugoti:

  • Žemaičių ežeruoto kalvyno kraštovaizdį su aukštomis Medvėgalio, Aukštagirės, Gaudkalnio, Moteraičio, Sprūdės viršukalnėmis, raiškiais plokščiakalvių kompleksais, Lūksto, Paršežerio, Stervo ežerais ir pelkiniais kompleksais, didelės ornitologinės vertės Biržulio ežerą su apyežeriu;
  • kultūros paveldo vertybes, iš jų Pabiržulio akmens amžiaus stovyklaviečių kompleksą, piliakalnius, Varnių urbanistinį kompleksą;
  • Gamtinės ekosistemos stabilumą, biotos komponentus, savitą augaliją ir gyvūniją, svarbias vandens paukščių perėjimo ir poilsio migracijų metu vietas.

Išskirtinė vertė

Išskirtinis bruožas – unikalių vertybių gausa. Vertingiausioje aukščiausio Žemaitijos kalvyno dalyje puikuojasi aukščiausios kalvos – piliakalniai. Čia yra aukščiausias Žemaitijos kalnas Medvėgalis ir Lietuvos kalnų karalienė Šatrija. Didžiausias natūralus Žemaitijos ežeras Lūkstas vis dar išmeta gintaro. Čia prasideda visos didžiausios Žemaitijos upės, o pelkynai – vieni iš turtingiausių paukščių įvairove. Tai baltų kultūros lopšys su seniausiomis Lietuvoje ir vienomis iš seniausių Rytų Pabaltijyje žinomomis laidojimo vietomis. Sietuvos pelkynai slepia slaptąjį kelią – kūlgrindą.

Kraštovaizdis

Varnių regioninis parkas yra takoskyrinėse Minijos, Ventos, Virvyčios, Krąžantės, Akmenos ir Lokystos aukštupių ekosistemose ir raiškiausiame Žemaičių aukštumoje Medvėgalio–Girgždūtės–Šatrijos moreniniame masyve su aukščiausiu jame Medvėgalio kalnu–piliakalniu ir vienu iš Lietuvos valstybingumo formavimosi centrų – Varniais (buv. Medininkus). Pasižymi savitais kultūros ir gamtos paveldo objektais bei dideliu rekreaciniu ir turistiniu potencialu, ypatinga istorine kultūros paveldo objektų svarba. Kompleksinės išskirtinės kraštovaizdžio vertės požiūriu Varnių regioninis parkas priskiriamas aukščiausiai kategorijai.

Varnių regioninio parko kraštovaizdžio įvairovę sukuria šie svarbiausi kraštovaizdžio tipai: miškingų bei mažai sukultūrintų plačių dubaklonių ežerų, miškingų pelkėtų ežeruotų duburių, miškingų bei sukultūrintų moreninių plokščiakalvių (zvoncų) masyvų, mažai miškingų bei sukultūrintų fliuvioglacialinių keimų ir ozų, miškingų bei mažai sukultūrintų smėlingų kalvynų,sukultūrintų bei mažai sukultūrintų moreninių kalvynų, sukultūrintų bei urbanizuotų moreninių pakilumų,miškingų bei sukultūrintų banguotų fliuvioglacialinių pakilumų, sukultūrintų bei mažai miškingų fliuvioglacialinių protakų ir keiminių terasų, miškingų bei sukultūrintų mažų ežerų, miškingų bei mažai sukultūrintų pelkinių ežerų ir įvairaus pobūdžio kraštovaizdžio užstatos.

Biologinė įvairovė

Europos Bendrijos svarbos teritorijos (kodas ir pavadinimas): 9160 skroblynai, 6230 rūšių turtingi briedgaurynai, 6210 stepinės pievos, 3150 natūralūs eutrofiniai ežerai su plūdžių arba aštrių bendrijomis, 3130 mažai mineralizuoti ežerai su būdmainių augalų bendrijomis, 6410 melvenynai, 7120 degradavusios aukštapelkės, 7160 nekalkingi šaltiniai ir šaltiniuotos pelkės, 7230 šarmingos žemapelkės, 9080 pelkėti lapuočių miškai, 91D0 pelkiniai miškai, 6430 eutrofiniai aukštieji žolynai, 7140 tarpinės pelkės ir liūnai, 6450 aliuvinės pievos, 6510 šienaujamos mezofitų pievos, 7110 aktyvios aukštapelkės.

Bendras augalų rūšių skaičius – 481, iš jų 3 saugomos Europos Bendrijos, 25 įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą. Bendras gyvūnų rūšių skaičius – 739. Žinduolių –39, iš jų 4 saugomos Europos Bendrijos, 9 įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą. Paukščių – 178, iš jų 42 saugomos Europos Bendrijos, 46 įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą. Žuvų – 13. Varliagyvių ir roplių – 17, iš jų 2 saugomos Europos Bendrijos, 3 įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą. Bestuburių – 492, iš jų 6 įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą.

Rezervatai, draustiniai

Gamtos ir kultūros paveldo vertybėms išsaugoti Varnių regioniniame parke skirti 1 gamtinis rezervatas ir 33 draustiniai (9 kraštovaizdžio, 9 geomorfologiniai, 4 hidrografiniai, 1 pedologinis, 1 botaninis, 1 botaninis-zoologinis, 5 telmologiniai, 1 archeologinis, 2 urbanistiniai).

Stervo gamtiniame rezervate saugomas Stervo ežeras ir jo pelkėta aplinka, pelkėti Tetervinės miškai su saugomomis augalų rūšimis (raudonąja gegūne, baltijine gegūne, gelsvąja gegūne, žalsvažiede blandimi) ir saugomomis gyvūnų rūšimis (šermuonėliu, didžiuoju baubliu, tetervinu, švygžda, plovine vištele, pilkąja gerve, juodąja žuvėdra).

Kraštovaizdžio draustiniuose saugoma: Bilionių – raiškaus reljefo kraštovaizdis su Bilionių (Švedkalnio) piliakalniu; Biržuvėnų – Virvytės slėnio kraštovaizdis, Biržuvėnų dvaro sodyba; Girgždūtės – gamtinę ir kultūrinę vertę turintis plokščiakalvių kraštovaizdis su būdingomis miško bendrijomis; Medvėgalio – aukščiausiai iškilusio Žemaičių vandenskyrinio kalvyno kraštovaizdis su miškų biocenozėmis, saugomomis augalų rūšimis (žalsvažiede blandimi, raudonąja gegūne, baltijine gegūne) ir saugomomis gyvūnų rūšimis (juoduoju apolonu, machaonu) bei kultūros vertybėmis (Medvėgalio piliakalniu su papiliu ir kūlgrinda); Pavandenės – būdingas stambių pavienių kalvų kraštovaizdis su raiškiomis Moteraičio, Sprūdės ir Knabės kalvomis, piliakalniais, senąja Pavandenės dvarviete, Gludo ežeru, saugoma augalų rūšimi (tuščiaviduriu rūteniu) ir saugomomis gyvūnų rūšimis (juoduoju apolonu, machaonu); Sietuvos – senovinio protakinio ežeruoto Duburio kraštovaizdis su natūraliu Sietuvos upeliu, žemapelkėmis, saugomomis augalų rūšimis (sibiriniu vilkdalgiu, žalsvažiede blandimi, vyriškąja gegužraibe, aukštąja gegūne, vienalapiu gedučiu, dvilapiu purvuoliu) ir saugomomis gyvūnų rūšimis (jūriniu ereliu, juoduoju apolonu) bei kultūros vertybėmis (Burbiškių piliakalniais, Sietuvos ir Dargių kūlgrindomis); Šatrijos – moreninių masyvų kraštovaizdis su Pašatrijos piliakalniu; Vembūtų – raiškus moreninio masyvo ir ežero pakrančių kraštovaizdis su Vembūtų piliakalniu; Žąsūgalos – raiškus moreninio masyvo ir erozinio slėnio kraštovaizdis su Sėbų piliakalniu ir Žąsūgalos kalno šlaitu, erozinėmis formomis, miško ir pievų bendrijomis bei Pušinės miško paprastosios eglės populiacijos genetinė įvairovė.

Geomorfologiniuose draustiniuose saugoma: Apvaršuvos – būdingas moreninis smulkių kalvų masyvas; Aukštagirės – pavienių kalvų ir pelkėtų įlomių reljefas; Bėkšvės – raiškus, keiminių kalvų grandimis pasižymintis reljefas; Drujos – stambiausia Varnių regioniniame parke Drujos plokščiakalvė, Gūšros duburys; Jaušaičių – Lūksto duburį uždaranti ir jo panoramą formuojanti moreninių darinių ruožo ketera; Kietkalnio – raiškus Žemaičių vandenskyrinės keteros reljefas su Kietkalnio ir Stromo viršukalvėmis; Medvalakio – Žemaičių vandenskyrai būdingas ozo požymius turintis gūbrys; Spingės – moreninių plokščiakalvių grupė su raiškia Spingės viršukalve; Žiograkalnio – unikali sališka Žiograkalnio plokščiakalvė.

Hidrografiniuose draustiniuose saugoma: Lūksto – Lūksto ežeras su plačiais lėkštais atabradais; Minijos ištakų – Minijos ištakos su Didovo, Kliokio, Pluotinalio ir Saloto ežerais bei protakomis; Ventos ištakų – Ventos ištakos su Venių ir Medainio ežerais; Virvyčios – raiški hidrografinė Virvytės aukštupio vagos struktūra.

Pagirgždūčio pedologiniame draustinyje saugomas Žemaičių aukštumos vandenskyrinio kalvyno pedologinio rajono velėninių jaurinių priemolio dirvožemių natūralus etalonas.

Dubulio botaniniame draustinyje saugomos būdingos šlapių pievų ir miško bendrijos su saugoma augalų rūšimi – žalsvažiede blandimi.

Biržulio botaniniame-zoologiniame draustinyje saugomas ekologiniu požiūriu unikalus, ypač svarbus vandens ir pelkių paukščiams (didžiajam baubliui, gulbei giesmininkei, pievinei lingei, švygždai, plovinei vištelei, pilkajai gervei, juodajai žuvėdrai) perėti ir apsistoti migracijų metu gamtinis kompleksas su retų ir nykstančių augalų (liekninio beržo, sibirinio vilkdalgio, vyriškosios gegužraibės, raudonosios gegūnės) bei gyvūnų (šermuonėlio, juodojo apolono) buveinėmis.

Telmologiniuose draustiniuose saugoma: Ankantų – savitas pelkėtų miškų kompleksas; Baltežerio – pelkėtas duburinis kompleksas; Debesnų – paežerinė pelkė su saugomomis augalų rūšimis (liekniniu beržu, paprastąja tukle, sibiriniu vilkdalgiu, žalsvažiede blandimi, vyriškąja gegužraibe, raudonąja gegūne, baltijine gegūne, dėmėtąja gegūne, gelsvąja gegūne, siauralape gegūne, pelkine laksva, dvilapiu purvuoliu, žvilgančiąja riestūne) ir gyvūnų (didžiojo baublio, pievinės lingės, švygždos, pilkosios gervės, auksuotosios šaškytės) buveinėmis bei kultūros vertybėmis; Kauklių – pelkinių miškų kompleksas; Sydeklio – būdingas pelkinis duburys su užpelkėjančiu ežeru, saugomomis augalų rūšimis (paprastąja tukle, baltijine gegūne, dėmėtąja gegūne, dvilapiu purvuoliu) bei saugomomis gyvūnų rūšimis (tetervinu, pilkąja gerve).

Pabiržulio archeologiniame draustinyje saugomos akmens amžiaus stovyklavietės.

Urbanistiniuose draustiniuose saugoma: Luokės – Luokės miestelio planinė ir erdvinė struktūra su kultūros vertybėmis (Senojo miesto vieta); Varnių – Varnių (buv. Medininkų) miesto planinė erdvinė struktūra, kultūros vertybės (Varnių senojo miesto vieta, Varnių šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčios statinių kompleksas).

Paveldo objektai

Varnių regioniniame parke yra 5 valstybės saugomi gamtos paveldo objektai, iš jų 2 gamtos paminklai. Svarbiausi: Didysis akmuo, Vokštelio aklaežeris, Skliausčių ąžuolas. Regioniniame parke yra 95 kultūros paveldo objektai.

Objectives of the establishment

Varniai Regional Park has been established to protect the central Žemaitija region‘s landscape of hills and lakes, as well as other natural and cultural heritage objects:

  • The Žemaitija region‘s landscape of hills and lakes featuring the high Medvėgalis, Aukštagiria, Gaudkalnis, Moteraitis and Sprūdė hilltops, distinctive plateau complexes, the Lūkstas, Paršežeris and Stervas Lakes and wetland complexes, and Biržuliai Lake and surrounds which are of great ornithological value;
  • Cultural heritage values such as the Stone Age Pabiržuliai encampment complex, castle mounds and the Varniai urban complex;
  • The stability of the natural ecosystem, its biotic components, characteristic flora and faun and important water bird nesting grounds and migratory rest stops.

Exceptional value

Exceptional feature – abundance of unique values. In the most valuable part of Samogitian hilly area there stand the highest hills – mounds. It is the region where stands the highest hill in Samogitia – Medvėgalis, and the queen of the Lithuanian hills – Šatrija. The largest natural Samogitian lake Lūkstas still occasionally wash out some amber. It is the region where all the major Samogitian rivers start, and the wetlands are among the richest in bird diversity. It is the cradle of the Baltic people with the eldest in Lithuania and one of the eldest known burial sites in Eastern Baltic Rim countries. Sietuva wetlands have the hidden underwater stony road kūlgrinda.

Учредительные цели

Ландшафт жямайтского центрального озерного комплекса холмов сохраняется в Варняйском региональном парке. Он учрежден для сохранения:

  • ландшафта жямайтского озерного комплекса холмов с высокими пиками Мядвегалиса, Аукштагире, Гаудкалниса, Мотярайтиса, Спруде, выразительными комплексами плоских холмов, с озерами Лукстас, Паршяжярис, Стерво и комплексами болот, с озером Биржай и его приозерьем, которое отличается высокой орнитологической ценностью;
  • ценностей культурного наследия, в том числе комплекса стоянок каменного века Пабиржулё, городищ, урбанистического комплекса Варняй;
  • стабильности природной экосистемы, компонентов биоты, специфической флоры и фауны, важных мест для миграции водоплавающих птиц и их отдыха во время миграции.

Исключительная ценность

Отличительной чертой является обилие уникальных ценностей. В самой ценной части самого высокого холма Жямайтии находятся самые высокие холмы - городища. Здесь находятся самая высокая гора в Жямайтии Мядвегалис и Шатрия - королева гор Литвы. Крупнейшее природное озеро Жямайтии Лукстас до сих пор выбрасывает янтарь. Все самые крупные реки в Жямайтии берут свое начало здесь, и водно-болотные угодья являются одними из самых богатых по разнообразию птиц. Это колыбель балтийской культуры с самыми старыми захоронениями в Литве и одним из старейших известных мест захоронений в Восточной Балтике. Сетувские болота скрывают секретный путь – мощенную дорогу.

Посещенные объекты

Для посетителей

Produkto ženklas

Varniu RP

Saugomos teritorijos traukia lankytojus savo gamtinėmis ir kultūrinėmis vertybėmis. Dažnas, užsukęs į nacionalinį ar regioninį parką, nori išsivežti suvenyrą ar tiesiog gerą prisiminimą. Siekiant atkreipti lankytojų dėmesį į vietinių gyventojų gaminamus produktus ir teikiamas paslaugas, buvo sukurtas Saugomų teritorijų produkto ženklas. Juo tapo stilizuotas etnografinis paukštis.

Saugomų teritorijų produkto ženklas padeda atpažinti, kad produktas yra ekologiškas, autentiškas, pagamintas vietos gyventojų, nekenkiant aplinkai ir gyvajai gamtai, palankus žmogaus sveikatai.

Ženklo turėtojas pirmiausiai bus tas, kuris gyvena ar veiklą vykdo saugomoje teritorijoje, taip pat savo veikla nepažeidžia saugomų vertybių. Tokiu būdu siekiama skatinti vietos ekonomiką, sudaryti palankesnes sąlygas gyvenantiems saugomose teritorijose, skatinti partnerystę tarp vietos gyventojų ir saugomos teritorijos direkcijos.

Saugomų teritorijų produkto gaminių, paslaugų pasiūla gali būti įvairiausia: tai medus, žolelių arbata, uogienės, tai ir apgyvendinimo, maitinimo, gido paslaugos, tradicinių amatų dirbiniai ir t.t.

Saugomų teritorijų produkto ženklas - viena iš darnaus turizmo skatinimo priemonių. Jis skirtas vietos produktų gamintojams, amatininkams, turizmo paslaugų teikėjams ir kitiems vietos gyventojams, savo veikla prisidedantiems prie darnaus vystymosi vertybių plėtojimo Lietuvos saugomose teritorijose.

Saugomų teritorijų produkto ženklo simbolis (paukštis) yra bendras visoms Lietuvos saugomoms teritorijoms, skiriasi tik parkų pavadinimai. Lietuvoje yra 5 nacionaliniai ir 30 regioninių parkų.

Tad atvykę į Dzūkijos nacionalinį parką, galite įsigyti vietos meistrų sukurtų juodosios keramikos dirbinių, o keliaudami po Rambyno regioninį parką nepamirškite įsigyti medaus, kurį bitutės renka užliejamose Nemuno pievose ar Sirvėtos regioninio parko miškuose surinktos žolelių arbatos.

Saugomų teritorijų produkto ženklu siekiama skatinti vietos gyventojus užsiimti gamtai draugiška veikla, o parkų lankytojus - įsigyti išskirtinių, autentiškų, ekologiškų produktų.

Dokumentai, norint gauti ST produkto ženklą:

ST_prod_zenklo_KOMISIJOS_REGLAMENTAS_29.docx

ST_prod_zenklo_naudojimo_gaires_27.pdf

ST_prod_zenklo_NUOSTATAI_27.docx

ST_prod_zenklo_PARAISKA_27.docx

SUTARTIS_su_partneriu_pvz_27.doc

Lankytojo atmintinė

LEIDŽIAMA:

  • poilsiauti tik tam tikslui įrengtose vietose – poilsiavietėse, atokvėpio vietose;
  • stovyklauti (statyti palapines) tik įrengtose stovyklavietėse;
  • laužus kūrenti tik įrengtose laužavietėse.

PRAŠOME:

  • saugoti aplinką, gamtos bei kultūros vertybes, tausoti gamtos išteklius, nelaužyti medžių, krūmų, neskinti retų augalų, neardyti skruzdėlynų, paukščių lizdų, nebaidyti perinčių paukščių, netrikdyti gyvūnų, nekeisti jų aplinkos;
  • apie pastebėtus gamtos ar kultūros paveldo vertybių niokojimo atvejus ar kitus pažeidimus pranešti policijai, aplinkos apsaugos inspekcijai ar regioninio parko direkcijai;
  • saugiai elgtis su ugnimi – prižiūrėti užkurtą laužą, nepalikti neužgesintų laužų;
  • pastebėjus gaisrą imtis visų galimų priemonių jam likviduoti, o jei tai neįmanoma, nedelsiant pranešti priešgaisrinės apsaugos tarnybai ar regioninio parko direkcijai;
  • nešiukšlinti pakelėse, paežerėse ir kitose vietose, išvykstant palikti poilsiavietę, stovyklavietę tvarkingą, jei yra atliekų rūšiavimo konteineriai, rūšiuoti atliekas pagal instrukcijas;
  • laikytis automobilių važiavimo, stovėjimo miškuose ir paežerėse reikalavimų, statyti transporto priemones tam tikslui įrengtose aikštelėse ir kelių kelkraščiuose, jeigu tai netrukdo saugiam eismui, nėra draudžiamųjų kelio ženklų ir nepažeidžiamos kitų asmenų teisės bei nedaroma žala aplinkai;
  • tausoti statinius, įrenginius lankytojams, pamačius juos niokojančius asmenis apie tai pranešti regioninio parko direkcijai ar policijai;
  • laikytis plaukiojimo vandens telkiniuose taisyklių;
  • uogaujant, grybaujant, žvejojant laikytis Mažųjų miško turtų naudojimo ir Mėgėjiškų žūklės ir žuvų apsaugos taisyklių;
  • nepažeisti kitų gamtos išteklių naudotojų teisių bei interesų, netriukšmauti, garsiai neleisti muzikos ar kitaip trukdyti kitų lankytojų ar vietos gyventojų poilsio, nekelti pavojaus kitų asmenų saugumui;
  • iškilus įvairiems klausimams kreiptis į regioninio parko direkcijai.

NELEIDŽIAMA:

  • lankytis telmologiniuose, zoologiniuose (teriologiniuose, herpetologiniuose, entomologiniuose, ornitologiniuose) draustiniuose nuo balandžio 1 d. iki rugsėjo 1 d., išskyrus bendro naudojimo kelius bei dirbamus laukus;
  • leisti bėgioti palaidiems šunims, maudyti juos paplūdimiuose ar kitose žmonių susitelkimo vietose;
  • užkasti šiukšles ir atliekas;
  • deginti sausą žolę, nendres, nukritusius medžių lapus, buitines atliekas;
  • ardyti, gadinti šlaitus ar kitaip skatinti žemės paviršiaus eroziją;
  • savavališkai įrengti sūpuokles, kitus poilsio ar sporto įrenginius.

Direkcijos teikiamos paslaugos

Pažintinės kelionės (ekskursijos) ar žygio vadovo (gido) paslaugos:  
lietuvių kalba, 1 val./grupei 15,00 €
Pažintinės kelionės pėsčiomis, dviračiais, valtimis, kitomis plaukiojimo priemonėmis organizavimas:  
su laikinu apgyvendinimu 1 diena/ 1 asmeniui 2,00-7,00 €
Edukacinė paslauga – teminės mokomosios programos organizavimas  
1 asmeniui 1,00-5,00 €
grupei 15,00 €

 

Daugiau informacijos Varnių regioninio parko interneto svetainėje

Product brand

Varniu RP

Protected areas attract visitors with their natural and cultural values. Often, when visiting a national or regional park, they want to take out a souvenir or just a good memory. In order to draw visitor‘s attention to the products and services produced by the local population, a product label for Protected areas has been created. A stylized ethnographic bird was chosen as a brand for Protected Areas.

The product label of Protected areas helps to recognize that the product is organic, authentic, produced by the local people, without harming the environment and wildlife, and favorable to human health.

The holder of the mark will primarily be the person who resides or operates in the protected area and does not violate protected values through his activities. The aim is to stimulate the local economy, facilitate the living in protected areas, and promote partnership between the local people and the management of protected area.

The list of products and services offered by protected areas can be various: honey, herbal tea, jams, accommodation, catering, guide services, traditional handicrafts, etc.

The product label of protected areas is one of the measures to promote sustainable tourism. It is intended for local producers, craftsmen, tourism service providers and other local residents, who contribute to the sustainable development of tourism in Lithuanian protected areas through their activities.

The product mark symbol (bird) of Protected areas is common to all protected areas of Lithuania, only the names of parks differ. There are 5 national and 30 regional parks in Lithuania.

So when you arrive at Dzūkija National Park, you can purchase black pottery created by local masters, and when traveling around Rambynas Regional Park, don't forget to buy honey collected by bees on the flooded meadows of Nemunas or a herbal tea collected in the forests of Sirvėta Regional Park.

The Protected Areas product label aims to encourage local people to engage in nature-friendly activities and park visitors- to purchase exclusive, authentic, ecological products.

Visitor memo

full_html

Services provided by the Directorate

Guided tour (tour) or tour lead (guide) services:  
lithuanian language, 1 hour for group 15,00 €
Organization of guided trip by foot, bicycle, boat or other means of transport:  
with temporary accommodation 1 day for person 2,00-7,00 €
Educational service - organization of a thematic training program  
for 1 person 1,00-5,00 €
for a group 15,00 €

Марка продукта

Varniu RP

Охраняемые территории привлекают посетителей своими природными и культурными ценностями. Часто, посещая национальный или региональный парк, посетители хотят взять с собой сувенир или просто приятную память. Чтобы привлечь внимание посетителей к продуктам и услугам, производимым местным населением, была создана марка продукта охраняемых районов. Ей стала стилизованная этнографическая птица.

Этикетка продукта «Охраняемые районы» помогает понять, что продукт является органическим, аутентичным, произведенным местным населением, без ущерба для окружающей среды и дикой природы и благоприятным для здоровья человека.

Владельцем знака в первую очередь будет тот, кто живет или осуществляет деятельность на охраняемой территории, и его деятельность не нарушает охраняемые ценности. Таким образом, цель состоит в том, чтобы стимулировать местную экономику, облегчать жизнь в охраняемых районах и развивать партнерские отношения между местным населением и управлением охраняемыми территориями.

Предложение товаров и услуг охраняемых территорий может быть различным: мед, травяной чай, джемы, проживание, питание, услуги гида, традиционные ремесла и т. Д.

Марка продукта охраняемых территорий является одним из средств продвижения устойчивого туризма. Он предназначен для местных производителей продукции, ремесленников, поставщиков туристических услуг и других местных жителей, чья деятельность способствует развитию ценностей на литовских охраняемых территориях.

Символ знака продукта охраняемых территорий (птица) является общим для всех охраняемых территорий Литвы, отличаются только названия парков. В Литве 5 национальных и 30 региональных парков.

Поэтому, когда вы приезжаете в национальный парк Дзукия, вы можете купить черную глиняную посуду, созданную местными мастерами, а путешествуя по региональному парку Рамбинас, не забудьте купить мед, который пчелы собирают на орошаемых Неманом лугах или в лесах Сирветайского регионального парка.

Марка продукта «Охраняемые территории» призвана побудить местных жителей заниматься природоохранной деятельностью а посетителей к покупки эксклюзивных, аутентичных, экологически чистых продуктов.

Памятка посетителю

full_html

Услуги, предоставляемые дирекцией

Познаватильные экскурсии (туры) или пешеходного гида услуги:  
На Литовском языке, 1 час на группу 15,00 €
Организация экскурсий пешком, на велосипеде, на лодке, другими видами водного транспорта:  
с временным проживанием 1 день на 1 человека 2,00-7,00 €
Образовательная услуга - организация тематической программы обучения  
для 1 человека 1,00-5,00 €
для группы 15,00 €