BDAR

Рамбинасский региональный парк

  • rambyno-regioninis-parkas-5d4bd5c3df793.jpg
  • rambyno-regioninis-parkas-5d4bd5e473cb4.jpg
  • rambyno-regioninis-parkas-5d4bd5b5823d4.jpg
  • rambyno-regioninis-parkas-5d4bd51c43d79.jpg
  • rambyno-regioninis-parkas-5d4bd544aeec2.jpg
  • rambyno-regioninis-parkas-5d4bd88019584.jpg
  • rambyno-regioninis-parkas-5d4bd7f388f4f.jpg
  • rambyno-regioninis-parkas-5d4bd7bbe1a29.jpg
  • rambyno-regioninis-parkas-5d4bd76ef21e3.jpg
  • rambyno-regioninis-parkas-5d4bd538b4393.jpg

Данные

Год основания

1992 г.

Площадь

4788 гект.

Группа региональных парков


Тел.
Эл. почта
https://rambynoparkas.lrv.lt/lt/

Steigimo tikslai

Rambyno regioniniame parke saugomas unikalus Nemuno žemupio kraštovaizdis. Jis įsteigtas išsaugoti:

  • Nemuno žemupio kraštovaizdį su senvaginiais ežerais – Bitežeriu, Juodežeriu, Merguva – Ragainės vingio kilpoje; Vilkyškių moreninį kalvagūbrį su eroziniu palikuoniu – Rambyno kalnu, vertingas Rambyno miško ir Nemuno pievų biocenozes;
  • Mažosios Lietuvos kultūros paveldo vertybes;
  • gamtinės ekosistemos stabilumą, biotos komponentus, savitą augaliją ir gyvūniją.

Išskirtinė vertė

Mažas, bet labai įdomus. Saugomas itin vertingo Nemuno slėnio fragmento kraštovaizdis su garsiuoju Rambyno kalnu, Ragainės vingiu, Jūros ir Nemuno santaka, su daugybe žiogių – senvaginių ežerėlių. Ypatingą kraštovaizdžio akcentą suteikia ties slėnio posūkiu iškilęs status Nemuno šlaitas – Rambynas – tapęs reikšmingu orientyru keleiviams ir ypatingą mitologinę bei simbolinę prasmę įgijusia vieta – garsia senąja šventviete. Mažosios Lietuvos panteonas – Bitėnų kapinaitės, priglaudusios Vydūno, Martyno Jankaus ir kitų žymių asmenybių palaikus. Menamos knygnešių istorijos. Saugoma baltųjų gandrų kolonija. Tik čia auga vaistinė raitinytė.

Kraštovaizdis

Rambyno regioninis parkas yra raiškiame Nemuno slėnio Ragainės vingio ir jo paslėnio su Vilkyškių ir Šereitlaukio kalvagūbriais gamtiniame–kultūriniame komplekse. Pasižymi Mažosios Lietuvos kultūros paveldo objektų gausa, dideliu rekreaciniu ir pažintiniu turistiniu potencialu.

Rambyno regioninio parko kraštovaizdžio įvairovę sukuria šie svarbiausi kraštovaizdžio tipai: sukultūrinto plataus terasinio slėnio, santykinai natūralaus bei mažai sukultūrinto stačiašlaičio slėnio ir smėlingo paslėnio, sukultūrinto bei urbanizuoto stačiašlaičio moreninio kalvyngūbrio, miškingo priemolingo–smėlingo kalvyngūbrio, mažai sukultūrinto smėlingo šlaitinio kalvyno, miškingų fliuvioglacialinių nuolaidumų, miškingų smėlingų raguvotų šlaitų, miškingų bei sukultūrintų smėlingų lygumų, stambių senvagių, patvenktų upelių ir etnokultūrinės kraštovaizdžio užstatos.

Biologinė įvairovė

Europos Bendrijos svarbos teritorijos (kodas ir pavadinimas): 9010 vakarų taiga, 9020 plačialapių ir mišrūs miškai, 9080 pelkėti lapuočių miškai, 9160 skroblynai, 9180 griovų ir šlaitų miškai, 9190 sausieji ąžuolynai, 91D0 pelkiniai miškai, 91E0 aliuviniai miškai, 6210 stepinės pievos, 6430 eutrofiniai aukštieji žolynai, 6450 aliuvinės pievos, 6510 šienaujamos mezofitų pievos, 7140 tarpinės pelkės ir liūnai.

Bendras augalų rūšių skaičius – 703 iš jų 27 įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą. Bendras gyvūnų rūšių skaičius – 500. Žinduolių – 29, iš jų 8 įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą. Paukščių – 206, iš jų 23 saugomos Europos Bendrijos, 24 įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą. Varliagyvių ir roplių – 5, iš jų 2 Lietuvos raudonojoje knygoje. Rastos 257 naktinių drugių rūšys, žinomos 3 vabzdžių rūšys, įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą.

Rezervatai, draustiniai

Gamtos ir kultūros paveldo vertybėms išsaugoti Rambyno regioniniame parke skirti 8 draustiniai (1 kraštovaizdžio, 2 geomorfologiniai, 1 hidrografinis, 1 botaninis, 1 botaninis-zoologinis, 1 architektūrinis, 1 urbanistinis).

Rambyno kraštovaizdžio draustinyje saugomas vieno unikaliausių ir raiškiausių Lietuvoje kalvagūbrio erozinio palikuonio – Rambyno kalno kraštovaizdis su žymiausia lietuvių tautos šventviete, etnokultūriniu požiūriu vertingi Bardėnų ir Bitėnų kaimai, aušrininko Martyno Jankaus sodyba Bitėnuose, senosios evangelikų liuteronų kapinės Bardėnuose, Bitėnuose ir Lumpėnuose, Vilhelmo Storostos-Vydūno, Martyno Jankaus ir kitų Mažosios Lietuvos kultūros ir visuomenės veikėjų kapai, būdingos Rambyno miško biocenozės – pušynai su šluotsmilgėmis, pušynai su šertvėmis, Europos Bendrijos svarbos griovų ir šlaitų miškų buveinės, saugomų augalų ir gyvūnų rūšių, ypač smiltyninio gvazdiko, iečialapės kalpokės, porinio česnako, Branto pelėausio, rudojo nakvišos buveinės, didžiausia Lietuvoje baltųjų gandrų kolonija Bitėnų kaime.

Geomorfologiniuose draustiniuose saugoma: Bitėnų – raiškus erozinis keturių kalvų kompleksas, natūralaus Bitės upelio slėnio atkarpa, Velnio kalnas ir jo aplinka, pilkosios gervės perėjimo vietos; Vilkyškių – raiškus paskutinio apledėjimo moreninio gūbrio įvairialypių kalvų kompleksas, gamtos paveldo objektai – Raganų eglė ir Vilkyškių ąžuolų alėja, raiški Šereitlaukio griova ir šaltinis, būdingos miško biocenozės ir mėlyninių pušynų su paprastaisiais ąžuolais bendrijos, Europos Bendrijos svarbos griovų ir šlaitų miškų ir pelkėtų lapuočių miškų buveinės, saugomų augalų ir gyvūnų rūšių, ypač smiltyninio gvazdiko, pūkuotosios apuokės, žalsvažiedės blandies, juodojo apolono ir machaono buveinės, Opstainio (Vilkyškių) piliakalnis su senovės gyvenviete, Opstainio piliakalnis, laidojimo vietos – Vilkyškių miestelio, Opstainio ir Opstainėlių (Keleriškių) kaimų evangelikų liuteronų senosios kapinės, Vilkyškių dvaro savininkų Dreslerių kapai.

Ragainės vingio hidrografiniame draustinyje saugoma viena raiškiausių Nemuno žemupio kilpų – Ragainės vingis su unikaliais senvaginiais ežerais ir užliejamomis pievomis, Nemuno krantinė ir Ragainės vingio senkelio ruožai, Europos Bendrijos svarbos stepinių pievų, eutrofinių aukštųjų žolynų, aliuvinių pievų ir šienaujamų mezofitų pievų buveinės, saugomų gyvūnų rūšių, ypač ūdros, vėlyvojo šikšnio, rudosios nakvišos ir griežlės buveinės.

Šilėnų botaniniame draustinyje saugomos būdingos Bitėnų miško biocenozės su retomis miško bendrijomis – pušynai su šluotsmilgėmis, Europos Bendrijos svarbos vakarų taigos, plačialapių ir mišrių miškų, pelkėtų lapuočių miškų, stepinių pievų, karbonatinių smėlynų pievų, eutrofinių aukštųjų žolynų ir šienaujamų mezofitų pievų buveinės, saugomų augalų ir gyvūnų rūšių, ypač plikažiedžio linlapio, smiltyninio gvazdiko, tamsialapės skiautalūpės, vaistinės raitinytės, raudonžiedžio bėručio, iečialapės kalpokės, porinio, dirvinio ir kampuotojo česnakų, Šneiderio kirmvabalio, rudojo nakvišos buveinės, Bitėnų-Šilėnų kaimo evangelikų liuteronų senųjų kapinių kompleksas.

Bitėnų botaniniame-zoologiniame draustinyje saugomos būdingos Bitėnų girios biocenozės su retomis miško bendrijomis – beržynai su šluotsmilgėmis, beržynai su blakstienuotosiomis viksvomis, uosynai su jonpaparčiais, taip pat būdingiausios mėlyninių pušynų su paprastaisiais ąžuolais bendrijos, Europos Bendrijos svarbos vakarų taigos, plačialapių ir mišrių miškų, pelkėtų lapuočių miškų, griovų ir šlaitų miškų, aliuvinių miškų, šienaujamų mezofitų pievų, stepinų pievų, tarpinių pelkių ir liūnų buveinės, saugomų augalų ir gyvūnų rūšių, ypač plunksninės pliusnės, plačialapės plikūnės, rudojo nakvišos, Šneiderio kirmvabalio, didžiosios miegapelės, pilkosios gervės buveinės, Drąsučių sufozinis cirkas ir šaltinis, Meškos vingio griova, istorinės alėjos ir Dalnico palivarko sodybos vieta.

Šereitlaukio architektūriniame draustinyje saugomas architektūros, istorijos ir archeologijos paveldo vertybių kompleksas Šereitlaukyje (Šereiklaukyje), Jūros ir Nemuno santakoje – Šereitlaukio dvaro sodybos pastatų kompleksas su alėjų tinklu ir parku, tvenkiniais, koplyčios ir kapinių vieta (Koplyčkalniu), Šereitlaukio senovės gyvenvietė (Sidabrakalnis), saugomų šikšnosparnių rūšių – šiaurinio ir vėlyvojo šikšnio, rudojo nakvišos, šikšniuko nykštuko, rudojo ausylio buveinės.

Vilkyškių urbanistiniame draustinyje saugomas Vilkyškių miestelio senosios dalies gatvių tinklas, užstatymo pobūdis ir erdvinė kompozicija, architektūriniu ir istoriniu požiūriu vertingi statiniai ir kompleksai – evangelikų liuteronų bažnyčios ir klebonijos kompleksas, buvusio dvaro sodyba su parku, buvusios mokyklos sodyba, evangelikų liuteronų pirmosios senosios kapinės, saugomų šikšnosparnių rūšių – šiaurinio ir vėlyvojo šikšnio, rudojo nakvišos buveinės.

Paveldo objektai

Rambyno regioniniame parke yra 2 valstybės saugomi botaniniai gamtos paveldo objektai – gamtos paminklas (Raganų eglė) ir Vilkyškių ažuolų alėja. Yra 6 kultūros paminklai, 29 valstybės saugomi kultūros paveldo objektai ir/ar kompleksai. Žymiausias nacionalinės reikšmės kultūros paveldo objektas, geotopas – Rambyno kalnas.

Objectives of the establishment

The Rambynas Regional Park has been established to protect the unique landscape of the lower reaches of the Nemunas River as well as other natural and cultural heritage objects:

  • The landscape of the lower reaches of rhe Nemunas River including ox-bow lakes (Bitežeris, Juodežeris and Merguva) in the Ragainė loop, the Vilkyškiai moraine hill ridge with the descendent of erosional proceses– Rambynas Hill, and the valuable biotic communities of the Rambynas forest and the Nemunas River meadows;
  • Cultural heritage objects of Lithuania Minor;
  • The stability of the natural ecosystem, its biotic components, and characteristic flora and fauna.

Exceptional value

A small, however, very interesting park. It has been established to protect the landscape of the Nemunas valley fragment with the famous Rambynas Hill, Ragainė curve, the confluence of the Jūra and Nemunas Rivers with plenty of small oxbow lakes. A special accent to the landscape is the steep Nemunas slope at the turn of the valley – the Rambynas Hill which became an important landmark for travellers. It has also been a site of special mythological and symbolic significance – an important ancient sacred place. The pantheon of the Lithuania Minor – Bitėnai cemetery where famous Lithuanian figures, such as Vydūnas, Martynas Jankus, etc. rest in peace. Here, the stories about book smugglers are still alive. The park also has a colony of the protected White Stork (Ciconia ciconia). Only here grows the Hedge hyssop (Gratiola officinalis).

Учредительные цели

Рамбинасский региональный парк сохраняет уникальный ландшафт нижнего Нямунаса. Он учрежден для сохранения:

  • ландшафта низовий Нямунаса с озерами в старых руслах - Битяжярис, Юодяжярис, Мяргува - в излучине Рагайне; Вилькишкяйского моренного хребта с эрозивным потомком - холмом Рамбинас, ценных биоценозов леса Рамбинас и лугов Нямунаса;
  • культурных ценностей Малой Литвы;
  • стабильности природной экосистемы, компонентов биоты, специфической флоры и фауны.

Исключительная ценность

Маленький, но очень интересный. Здесь охраняется ландшафт очень ценного фрагмента долины Нямунаса со знаменитым холмом Рамбинас, излучиной Рагайне, слиянием реки Юра и Нямунаса с множеством озер в старых руслах. Особый акцент ландшафту придает отвесный склон Нямунаса на повороте долины - Рамбинас, который стал значимым ориентиром для пассажиров и место, которое приобрело особое мифологическое и символическое значение - знаменитое старинное святилище. Пантеон Малой Литвы - Битенское кладбище, в котором хранятся останки Видунаса, Мартинаса Янкуса и других известных личностей. Места помнят истории книгонош. Здесь охраняется колония белых аистов. Только здесь растет лечебный кладиум.

Посещенные объекты

Объект культурного наследия

Колдовская ель Вилькишкяйская дубовая аллея

Центр посетителей

Центр посетителей Рамбинасского регионального парка

Другой объект природы

Абшрютайский холм Колония белых аистов деревни Битенай Слияние рек Юра и Нямунас Каскалнис (Битенайский трехзубый рог) Слияние озера Маргува и реки Нямунас Излучина Рагайнес

Объект культурного наследия

Копличкалнис Кладбище Битенай-Шиленай Кладбище деревни Битенай-Ужбичяй с могилами общественных деятелей Малой Литвы М. Янкуса, Видунаса, Й. Ванагайтиса, музыканта В.К. Банайтиса, хранительницы этнических традиций Э. Григолайтитес-Кондратавиченес Городище Опстайню I (Вилькишкяя, Раудондвариса) Городище Опстайню II Гора Рамбинас (святое место, мифологическая ценность) Имение Шярейклаукис Городище Шерейклаукё I Городище Шерейклаукё II (Милжинкапис) Усадьба имения Вилькишкю

Для посетителей

Центр посетителей

Центр посетителей Рамбинасского регионального парка

Музей, экспозиция

Усадьба печатника Мартинаса Янкаускаса Мемориальная экспозиция писателя И. Бобровски, экспозиции Узкоколейки и Колдуний в Вилькишкяй

Другая тропа, трасса

Пешеходная тропа в Битенай (оборудована по мотивам книги Е. Григолайтите "Дорогами рая") Тропа леса Шярейклаукё

Место отдыха

Место для передышки у обзорной платформы у озера Мяргува Место для передышки у Центра посетителей Рамбинасского регионального парка Место для передышки у обзорной платформы деревни Шярейклаукис Место для передышки по дороге к городищу Опстайню I Место для передышки по дороге к городищу Опстайню II Место для передышки по дороге к городищу Шярейклаукё Место для передышки у обзорной платформы у Вилькишкяй Место для передышки у обзорной платформы у леса Шярейклаукё Место для передышки перед лесом (въезжая в парк со стороны Пагегяй) Место для передышки на тропе леса Шярейклаукё Место отдыха Битену

Обзорная место

Обзорная платформа в деревне Шярейклаукис Обзорная площадка на берегу Нямунаса I Обзорная площадка на берегу Нямунаса II Обзорная площадка на берегу Нямунаса III Обзорная площадка на берегу Нямунаса IV Обзорная платформа Бардену Обзорная платформа озера Мяргува Смотровая площадка горы Рамбино Обзорная платформа леса Шярейклаукё Вилькишкская обзорная платформа

Место наблюдения за птицами

Битену наблюдательный пункт для наблюдения за колонией белых аистов

Produkto ženklas

Rambyno RP

Saugomos teritorijos traukia lankytojus savo gamtinėmis ir kultūrinėmis vertybėmis. Dažnas, užsukęs į nacionalinį ar regioninį parką, nori išsivežti suvenyrą ar tiesiog gerą prisiminimą. Siekiant atkreipti lankytojų dėmesį į vietinių gyventojų gaminamus produktus ir teikiamas paslaugas, buvo sukurtas Saugomų teritorijų produkto ženklas. Juo tapo stilizuotas etnografinis paukštis.

Saugomų teritorijų produkto ženklas padeda atpažinti, kad produktas yra ekologiškas, autentiškas, pagamintas vietos gyventojų, nekenkiant aplinkai ir gyvajai gamtai, palankus žmogaus sveikatai.

Ženklo turėtojas pirmiausiai bus tas, kuris gyvena ar veiklą vykdo saugomoje teritorijoje, taip pat savo veikla nepažeidžia saugomų vertybių. Tokiu būdu siekiama skatinti vietos ekonomiką, sudaryti palankesnes sąlygas gyvenantiems saugomose teritorijose, skatinti partnerystę tarp vietos gyventojų ir saugomos teritorijos direkcijos.

Saugomų teritorijų produkto gaminių, paslaugų pasiūla gali būti įvairiausia: tai medus, žolelių arbata, uogienės, tai ir apgyvendinimo, maitinimo, gido paslaugos, tradicinių amatų dirbiniai ir t.t.

Saugomų teritorijų produkto ženklas - viena iš darnaus turizmo skatinimo priemonių. Jis skirtas vietos produktų gamintojams, amatininkams, turizmo paslaugų teikėjams ir kitiems vietos gyventojams, savo veikla prisidedantiems prie darnaus vystymosi vertybių plėtojimo Lietuvos saugomose teritorijose.

Saugomų teritorijų produkto ženklo simbolis (paukštis) yra bendras visoms Lietuvos saugomoms teritorijoms, skiriasi tik parkų pavadinimai. Lietuvoje yra 5 nacionaliniai ir 30 regioninių parkų.

Tad atvykę į Dzūkijos nacionalinį parką, galite įsigyti vietos meistrų sukurtų juodosios keramikos dirbinių, o keliaudami po Rambyno regioninį parką nepamirškite įsigyti medaus, kurį bitutės renka užliejamose Nemuno pievose ar Sirvėtos regioninio parko miškuose surinktos žolelių arbatos.

Saugomų teritorijų produkto ženklu siekiama skatinti vietos gyventojus užsiimti gamtai draugiška veikla, o parkų lankytojus - įsigyti išskirtinių, autentiškų, ekologiškų produktų.

Dokumentai, norint gauti ST produkto ženklą:

ST_prod_zenklo_KOMISIJOS_REGLAMENTAS_23.docx

ST_prod_zenklo_naudojimo_gaires_21.pdf

ST_prod_zenklo_NUOSTATAI_21.docx

ST_prod_zenklo_PARAISKA_21.docx

SUTARTIS_su_partneriu_pvz_21.doc

Lankytojo atmintinė

LEIDŽIAMA:

  • poilsiauti tik tam tikslui įrengtose vietose – poilsiavietėse, atokvėpio vietose;
  • stovyklauti (statyti palapines) tik įrengtose stovyklavietėse;
  • laužus kūrenti tik įrengtose laužavietėse.

PRAŠOME:

  • saugoti aplinką, gamtos bei kultūros vertybes, tausoti gamtos išteklius, nelaužyti medžių, krūmų, neskinti retų augalų, neardyti skruzdėlynų, paukščių lizdų, nebaidyti perinčių paukščių, netrikdyti gyvūnų, nekeisti jų aplinkos;
  • apie pastebėtus gamtos ar kultūros paveldo vertybių niokojimo atvejus ar kitus pažeidimus pranešti policijai, aplinkos apsaugos inspekcijai ar regioninio parko direkcijai;
  • saugiai elgtis su ugnimi – prižiūrėti užkurtą laužą, nepalikti neužgesintų laužų;
  • pastebėjus gaisrą imtis visų galimų priemonių jam likviduoti, o jei tai neįmanoma, nedelsiant pranešti priešgaisrinės apsaugos tarnybai ar regioninio parko direkcijai;
  • nešiukšlinti pakelėse, paežerėse ir kitose vietose, išvykstant palikti poilsiavietę, stovyklavietę tvarkingą, jei yra atliekų rūšiavimo konteineriai, rūšiuoti atliekas pagal instrukcijas;
  • laikytis automobilių važiavimo, stovėjimo miškuose ir paežerėse reikalavimų, statyti transporto priemones tam tikslui įrengtose aikštelėse ir kelių kelkraščiuose, jeigu tai netrukdo saugiam eismui, nėra draudžiamųjų kelio ženklų ir nepažeidžiamos kitų asmenų teisės bei nedaroma žala aplinkai;
  • tausoti statinius, įrenginius lankytojams, pamačius juos niokojančius asmenis apie tai pranešti regioninio parko direkcijai ar policijai;
  • laikytis plaukiojimo vandens telkiniuose taisyklių;
  • uogaujant, grybaujant, žvejojant laikytis Mažųjų miško turtų naudojimo ir Mėgėjiškų žūklės ir žuvų apsaugos taisyklių;
  • nepažeisti kitų gamtos išteklių naudotojų teisių bei interesų, netriukšmauti, garsiai neleisti muzikos ar kitaip trukdyti kitų lankytojų ar vietos gyventojų poilsio, nekelti pavojaus kitų asmenų saugumui;
  • iškilus įvairiems klausimams kreiptis į regioninio parko direkcijai.

NELEIDŽIAMA:

  • lankytis telmologiniuose, zoologiniuose (teriologiniuose, herpetologiniuose, entomologiniuose, ornitologiniuose) draustiniuose nuo balandžio 1 d. iki rugsėjo 1 d., išskyrus bendro naudojimo kelius bei dirbamus laukus;
  • leisti bėgioti palaidiems šunims, maudyti juos paplūdimiuose ar kitose žmonių susitelkimo vietose;
  • užkasti šiukšles ir atliekas;
  • deginti sausą žolę, nendres, nukritusius medžių lapus, buitines atliekas;
  • ardyti, gadinti šlaitus ar kitaip skatinti žemės paviršiaus eroziją;
  • savavališkai įrengti sūpuokles, kitus poilsio ar sporto įrenginius.

Direkcijos teikiamos paslaugos

Pažintinės kelionės (ekskursijos) ar žygio vadovo (gido) paslaugos:  
lietuvių kalba, 1 val./asm. 1,00 €
lietuvių kalba, 1 val./grupei 8,00 €
Pažintinės kelionės pėsčiomis organizavimas:  
su kelionės vadovu - direkcijos specialistu  
1 asmeniui 1,50 €
su kelionės vadovu - direkcijos specialistu ir direkcijos inventoriumi  
1 asmeniui 11,50 €
Edukacinė paslauga – teminės mokomosios programos organizavimas  
1 asmeniui 5,00 €
grupei 45,00 €
Pažintinio, mokomojo žygio išskirtinėse, žmogaus poveikiui jautriose teritorijose organizavimas  
1 asmeniui 20,00 €
grupei 150,00 €
Neformaliojo vaikų švietimo programos organizavimo paslauga 1 asmeniui 5,00 €

 

Daugiau informacijos Rambyno regioninio parko interneto svetainėje

Product brand

Rambyno RP

Protected areas attract visitors with their natural and cultural values. Often, when visiting a national or regional park, they want to take out a souvenir or just a good memory. In order to draw visitor‘s attention to the products and services produced by the local population, a product label for Protected areas has been created. A stylized ethnographic bird was chosen as a brand for Protected Areas.

The product label of Protected areas helps to recognize that the product is organic, authentic, produced by the local people, without harming the environment and wildlife, and favorable to human health.

The holder of the mark will primarily be the person who resides or operates in the protected area and does not violate protected values through his activities. The aim is to stimulate the local economy, facilitate the living in protected areas, and promote partnership between the local people and the management of protected area.

The list of products and services offered by protected areas can be various: honey, herbal tea, jams, accommodation, catering, guide services, traditional handicrafts, etc.

The product label of protected areas is one of the measures to promote sustainable tourism. It is intended for local producers, craftsmen, tourism service providers and other local residents, who contribute to the sustainable development of tourism in Lithuanian protected areas through their activities.

The product mark symbol (bird) of Protected areas is common to all protected areas of Lithuania, only the names of parks differ. There are 5 national and 30 regional parks in Lithuania.

So when you arrive at Dzūkija National Park, you can purchase black pottery created by local masters, and when traveling around Rambynas Regional Park, don't forget to buy honey collected by bees on the flooded meadows of Nemunas or a herbal tea collected in the forests of Sirvėta Regional Park.

The Protected Areas product label aims to encourage local people to engage in nature-friendly activities and park visitors- to purchase exclusive, authentic, ecological products.

Visitor memo

full_html

Services provided by the Directorate

Guided tour (tour) or tour lead (guide) services:  
lithuanian language, 1 hour for person 1,00 €
lithuanian language, 1 hour for group 8,00 €
Organization of guided trip by foot  
with a travel guide - a specialist from the directorate  
for 1 person 1,50 €
with the travel guide - a specialist and inventory from the directorate  
for 1 person 11,50 €
Educational service - organization of a thematic training program  
for 1 person 5,00 €
for a group 45,00 €
Organization of a cognitive, educational trip in exclusive areas sensitive to human impact  
For 1 person 20,00 €
for a group 150,00 €
Non-formal children's education program organization service for 1 person 5,00 €

Марка продукта

Rambyno RP

Охраняемые территории привлекают посетителей своими природными и культурными ценностями. Часто, посещая национальный или региональный парк, посетители хотят взять с собой сувенир или просто приятную память. Чтобы привлечь внимание посетителей к продуктам и услугам, производимым местным населением, была создана марка продукта охраняемых районов. Ей стала стилизованная этнографическая птица.

Этикетка продукта «Охраняемые районы» помогает понять, что продукт является органическим, аутентичным, произведенным местным населением, без ущерба для окружающей среды и дикой природы и благоприятным для здоровья человека.

Владельцем знака в первую очередь будет тот, кто живет или осуществляет деятельность на охраняемой территории, и его деятельность не нарушает охраняемые ценности. Таким образом, цель состоит в том, чтобы стимулировать местную экономику, облегчать жизнь в охраняемых районах и развивать партнерские отношения между местным населением и управлением охраняемыми территориями.

Предложение товаров и услуг охраняемых территорий может быть различным: мед, травяной чай, джемы, проживание, питание, услуги гида, традиционные ремесла и т. Д.

Марка продукта охраняемых территорий является одним из средств продвижения устойчивого туризма. Он предназначен для местных производителей продукции, ремесленников, поставщиков туристических услуг и других местных жителей, чья деятельность способствует развитию ценностей на литовских охраняемых территориях.

Символ знака продукта охраняемых территорий (птица) является общим для всех охраняемых территорий Литвы, отличаются только названия парков. В Литве 5 национальных и 30 региональных парков.

Поэтому, когда вы приезжаете в национальный парк Дзукия, вы можете купить черную глиняную посуду, созданную местными мастерами, а путешествуя по региональному парку Рамбинас, не забудьте купить мед, который пчелы собирают на орошаемых Неманом лугах или в лесах Сирветайского регионального парка.

Марка продукта «Охраняемые территории» призвана побудить местных жителей заниматься природоохранной деятельностью а посетителей к покупки эксклюзивных, аутентичных, экологически чистых продуктов.

Памятка посетителю

full_html

Услуги, предоставляемые дирекцией

Познаватильные экскурсии (туры) или пешеходного гида услуги:  
На Литовском языке, 1 час для 1 человека 1,00 €
На Литовском языке, 1 час на группу 8,00 €
Организация экскурсий пешком:  
с путеводителем - специалистом дирекции  
для 1 человека 1,50 €
с путеводителем - специалистом дирекции и инвентарь дирекции  
для 1 человека 11,50 €
Образовательная услуга - организация тематической программы обучения  
для 1 человека 5,00 €
для группы 45,00 €
Организация познавательной поездки в особые районы, чувствительных к воздействию человека  
для 1 человека 20,00 €
для группы 150,00 €
Услуга по организации неформальной образовательной программы для детей на 1 человека 5,00 €